Tomio Okamura, odpadkový koš české politiky, se rozhořčil, že z nás Evropská unie prý dělá odpadkový koš pro nekvalitní potraviny.

Starost o žaludky lidí, kterým jinak kontaminuje hlavy idejemi se značně prošlou záruční lhůtou, předseda projevil v Plzni na Slavnostech svobody.

Píše na FB, že , tam „nabral mnoho konkrétních podnětů co lidi trápí pro moji další práci, abych mohl co nejvíce pomáhat“ a ještě: „Jsem teď na pracovním setkání s místními členy SPD. Moc děkuji plzeňákům za velkou podporu SPD! Sbíráme tady také podpisy pod petici za právo na zdravotně nezávadné potraviny a proti dvojí kvalitě potravin a zboží! Ať z nás EU nedělá odpadkový koš a lidi druhé druhé kategorie!“

Z toho by jeden nabyl dojmu, že v EU existuje nějaký zločinný orgán, který rozděluje potraviny na dvě kategorie a podřadný šunt se vozí domorodcům do východních zemí, kde to oni – podvedení a bezelstní – konzumují. Jenže žádná taková zločinná potravinová junta neexistuje. Výrobci prostě do těch samých obalů strčí horší poživatiny a pak to sem pošlou a náš lid to zbaští. Nebo nezbaští, protože už zjistil, že když si to koupil za hranicemi, bylo to něco dost jiného.

Je zajímavé, že se podvedeni cítí zřejmě ti samí lidé, co chtějí, aby na něčem bylo napsáno rum, byť to rum není, nebo máslo, ačkoliv to nemá s máslem mnoho společného. Tam je to vlastenecký boj a cizák nám do našich specifik nemá co mluvit.

Ti, kdo vzývají zdravý rozum, by ho měli také používat, pokud tuší, co to je. Když mi něco nechutná, tak to nejím a je přece jedno, jakou to má nálepku. Bojovníci za svobodu a suverenitu čekají na nějaká usnesení Ústředního výboru, aby se mohli s chutí najíst. Přitom by stačilo, aby neviditelnou ruku trhu učinili viditelnou tím, že svou fyzickou ruku už po nějakém produktu prostě nebudou v obchodě natahovat. Jenomže za co potom bojovat, když uprchlické hordy pořád nikde.

Bylo by zajímavé zjistit, kolik z těch, co se jim Okamurův svatý boj proti dvojí kvalitě zamlouvá, konzumuje Babišovy blafy.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora