Podle soudruha se blíží soumrak kapitalismu a antikomunismus je rakovina

archiv

Oblíbeným tématem komunistů, kterým se za čtyřicet let monopolní vlády nějak nepovedlo dohnat a předehnat kapitalismus, je antikomunismus. Teď se do toho v Haló novinách (19. 10.) pustil s Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM. Zjevně si myslí, že staré rudé časy se zase vrátí.

Komunistický perlomet zase vypálil slušné dávky: „Zatímco do roku 1989 u nás antikomunismus vystrkoval růžky jen v podobě například vzniku Charty 77, listopadové události otevřely stavidla pro jeho působení, napomáhající k obnovení kapitalistických pořádků, naplno! První kroky byly učiněny schválením tzv. lustračního zákona a zákona o protiprávnosti komunistického režimu a odporu proti němu, přes zřízení Ústavu pro dokumentování a vyšetřování zločinů komunismu a Ústavu pro studium totalitních režimů, aby ‚hrůzy‘ z let 1948-1989 byly neustále občanům připomínány.“

Soudruh dává slovo hrůzy do uvozovek. No jak myslí. Možná by se mohl zeptat nějakého vlastního spolusoudruha, jak to tenkrát viděli, třeba soudruha Slánského. Jenomže se zeptat nemůže, protože si ho sami pověsili. Uvádím Slánského, aby mu to bylo jasnější. O našich letcích, co bojovali v Anglii a pak skončili v lágrech, by třeba s. Kavij mohl říci, že to skutečně byli agenti imperialismu.

Pak tam padají pojmy jako „politická masáž“, když dojde na projekt Příběhy bezpráví. Co z těch příběhů není pravda, to se nedozvíme. Údajně se prý dezinformuje o rozhodujícím „podílu vítězství Rudé armády nad fašismem a přinesení svobody našemu národu a Evropě“. „Antikomunismus míří ale ještě výše. Útoky na slovanské národy, rozbití jejich svornosti, rozdělení společnosti na chartisty a ty druhé – na zbytek společnosti.“

Prostě obvyklý bolševický blábol. Zvláště roztomilé je pak sdělení, že se prý „tajná služba ČR“ pokouší „infiltrovat do komunistického hnutí a kontaktovat členy Komunistického svazu mládeže s cílem získat je pro dlouhodobou spolupráci“.

To by bylo skutečně vážné. Tajné služby by se neměly zabývat hynoucími spolky s upadajícím významem, kde se koncentrují nechytří lidé.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner