Podnikatelské odbory: Drzost ministryně Maláčové budí odpor živnostníků

Eric Drooker

Výhrůžky ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, že živnostníci nebudou mít žádné důchody, pokud nebudou odvádět státu mnohem víc, označil šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek za drzost. Nejenže zaměstnanec zaplatí měsíčně 3 850 korun a živnostník 4 596 korun, ale živnostník ještě za svého zaměstnance odvede dalších 8 680 korun. A rozhořčení neskrývají ani sami živnostníci, kteří na odmítavé stanovisko Podnikatelských odborů reagují na sociálních sítích.

Výroky ministryně Jany Maláčové, ale i některých jejích stranických kolegů, připomeňme například označení živnostníků za parazity bývalým ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, jsou podle živnostníků naprosto nehorázné. Připomínají, že živnostníci, stejně jako malí a střední podnikatelé, nemohou využívat výhody placených dovolených, svátků, nemocenské.

„Nikdy jsem nebyla na nemocenské za 25 let,“ píše na sociálních sítích paní Danuše Labuzíková. A Petr Fráňa na sociálních sítích upozorňuje, že osoby samostatně výdělečně činné mají ještě navíc neomezenou pracovní dobu, ručí svým majetkem, veškeré chyby hradí z vlastní kapsy, musí neustále investovat a všechny investice musí zaplatit sami, bez dotací, které využívají především velké firmy. „Stále si myslíte, že lze nějakým způsobem porovnávat OSVČ a zaměstnance? To akorát levičáci mají tendence vrážet mezi nás klín a zvyšovat napětí,“ dodává pan Fráňa.

Podnikatelské odbory proto vyzvaly všechny nespokojené živnostníky a podnikatele, aby bránili své spravedlivé požadavky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]