Podnikatelské odbory: Zatočí ministr Havlíček i s Agrofertem?

ČTK

Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu | FOTO: ČTK

Dvojnásobný ministr – průmyslu a obchodu a nově i dopravy – Karel Havlíček v rozhovoru pro média uvedl, že se musí nastavit takový režim, že tento stát nebudou ovládat zájmové skupiny. „Rozumím tomu, že mají zájem se prosazovat, a já jim to dokonce nevyčítám. Na MPO to řešíme s energetiky, telekomunikačními společnostmi, s těžaři a solárními hráči. To jsou velmi bohaté a vlivné společnosti, které mají zájem maximalizovat zisk. Ale hřiště, na němž hrály své hry, bylo příliš velké a my jsme je trochu zmenšili,“ prohlásil Havlíček v rozhovoru pro deník Právo.

Podnikatelské odbory se ptají, jak to chce udělat ministr za ANO, kterého jmenoval do všech vládních funkcí premiér Andrej Babiš, majitel koncernu Agrofert, s tou nejsilnější a zároveň nejvlivnější zájmovou skupinou.

„Jsem zvědavý, jak to ministr Karel Havlíček udělá se svým šéfem Babišem, který je nejsilnější zájmovou skupinou,“ říká šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Agrofert je nejsilnějším hráčem v chemickém a zemědělsko-potravinářském sektoru, v lesnictví a médiích, patří mu víc než 250 dceřiných společností.

Ing. Vanda Böhmová
tajemnice Podnikatelských odborů

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner