V důsledku demonstrací, tlaku lidí na Babiše a jeho vyšetřování, může prezident Zeman tajně plánovat další úřednickou vládu. Údajně se o této možnosti zmiňují sami vládní poslanci, kteří mají obavy. Napsal to na Facebooku poslanec ODS Karel Krejza. „Hradní pan se směje a těší se na další úřednickou vládu, jak se bojí i vládní poslanci,“ uvedl poslanec.

Ten nepochybuje o tom, co je důvodem bleskové výměny na ministerstvu spravedlnosti, kam nyní nastoupila oblíbenkyně Miloše Zemana Marie Benešová. „Uvěřit tvrzení, že výměna ministra spravedlnosti den po odeslání premiérova trestního spisu státním zástupcům, kterým ministr spravedlnosti šéfuje, je velmi obtížné. Znalci povahy premiéra jsou přesvědčeni, že jde o jasný záměr. Své záležitosti řešil vždy „ranou pěstí“,“ konstatoval Krejza.

V reakci na skandální postup Babiše a Zemana na ministerstvu spravedlnosti se na Staroměstském náměstí a na dalších zhruba 100 náměstích po celé zemi uskutečnily demonstrace, ne které dorazily desetitisíce lidí. Demonstrace svým rozsahem sílí. Další je v plánu na pondělí 13. května. Prezident Zeman Babiše nijak nelimituje. Nechává ho, aby plně ovládl státní zástupce, kteří rozhodují o tom, zda jeho kauza Čapí hnízdo půjde k soudu. Podle policie a evropských vyšetřovatelů Babiš se svojí rodinou spáchal dotační podvod.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora