Prchal hasí problém: Babiš už nesmí připomínat Trumpa

Facebook/Twitter

Babišovy profilovky | FOTO: Facebook/Twitter

Předseda vlády Andrej Babiš chtěl být takovým českým Donaldem Trumpem, a tak mu ukradl nápad, nasadil si červenou kšiltovku s nápisem „Silné Česko“ a všude se s ní vytahoval. Například i v televizní debatě s předsedou ODS Petrem Fialou, kam ji přinesl, aby mu Fiala připomněl, že to heslo už před lety použila právě ODS. Jenže když Trump prohrál volby, zjistilo se, že už se mu Babiš zase tak moc podobat nechce.

Marek Prchal v poslední době nemá moc do čeho píchnout, protože jeho šéf téměř přestal veřejně vystupovat. Musel, protože jinak neustále dostává nepříjemné otázky směřující ke koronavirovému průšvihu, který způsobil tím, že nad zdraví občanů nadřadil blížící se volby. Takže se tak nějak všeobecně předstírá, že nemáme premiéra. Což není zase tak špatná zpráva.

V sobotu večer, po zveřejnění jména příštího amerického prezidenta, bylo nutné během několika hodin reagovat na vzniklou situaci. Babiš tedy pogratuloval Joeu Bidenovi, avšak měl při tom na hlavě trumpovskou čepici.

To je samo o sobě poněkud trapné. Prchal & company před časem profilovou fotografii alespoň na facebooku změnili, asi pro jistotu. Na twitteru čepice zatím zůstává a všichni napjatě čekáme, co bude dál.

Dá se říci, že je to taková symbolika. Trumpa kromě jeho chování porazila hlavně epidemie koronaviru, kterou prostě a jednoduše nezvládl. Tragédii, kterou u nás způsobil Andrej Babiš, sledujeme dnes a denně. Takže je pochopitelné, pokud se nyní Babiš a jeho zaměstnanci poněkud obávají, že by inspirace Trumpem mohla pokračovat. Například ve volbách 2021. Tak tedy Make Czechia Great Again, Andreji! A tu kšiltovku tam podstrčil Kalousek, vždyť my víme…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner