Předvolební zábavu obohatila inteligentní píseň o Babišovi

AUTOR: Magicrapman

Chcete slyšet fór, kde stačí dvě slova k žertu? Finančák v Agrofertu! Tento temně pravdivý vtípek je výstižným dovětkem k písni „Hříše ANO pana Hrabiše“, která popisuje základní problémy s Andrejem Babišem.

Parta interpretů převlečená za ovce studuje holdingový tisk a na podkresu líbivých tónů suše líčí život v Babišistánu. Jednoznačně jde o to nejlepší z letošní předvolební zábavy – už proto, že se tu zdaleka nejedná jen o zábavu.

Magicrapman

Vizuál k písni Hříše ANO pana Hrabiše od formace Magicrapman

Píseň Hříše pana Hrabiše ilustruje metody dotačního magnáta v čele vlády na slavném příkladu zneužití stamilionové dotace pro účely holdingových pekáren Penam. „Toustovej chleba, vole žrát se to nedá, ale čerpat, to je třeba,“ vystihuje situaci formace, která se označuje názvem Magicrapman.

Magicrapman

„Hříše ANO pana Hrabiše“ nepomíjí ani Miloše Zemana, který „Hrabišovy“ pořádky v Česku pomohl nastolit. Zemanovu sprostou repliku z Hovorů z Lán a neurvalé gesto s holí, jímž se pokusil znevážit minulého předsedu vlády Bohuslava Sobotku, muzikanti soustředěně směřují na současnou ministryni financí Alenu Schillerovou.

Předmětná píseň je úsměvná, může z ní ale i mrazit. Představuje totiž reálie nového Česka pod Babišovým vedením, kde „svoboda se počítá už jenom na chvíle“. Rapovaný kousek mapuje Babišovo lhaní od jeho příchodu do politiky. Jelikož má premiérův holding na leccos monopol, je řeč o žluté zemi, kde „každý malý kuře, co se z vejce líhlo, naposledy pro Hrabiše na pokladně píplo“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner