Překvapivý objev ministra Vojtěcha: koronavirus na koupališti nepozná, kdo jde do vody a kdo jinam

ČTK

Adam Vojtěch a Roman Prymula | FOTO: ČTK

Donedávna byla vláda, zřejmě na základě nějakého utajeného vědeckého výzkumu, přesvědčená, že na koupalištích útočí koronavirus zásadně mimo vodu, deku či lehátko. Ale to prosím pouze v případě, že se pohybujete po jiné trase než mezi těmito body. Cesta voda-deka a zpět byla vyhlášena za bezpečnou a bezrouškovou. Na trase deka-stánek nebo voda-sprcha už ale hrozily smrtící nálety viru, a proto zde platila povinnost roušku mít. Aktuálně ale došlo k převratnému vědeckému objevu. Koronavirus nepozná, kam jdete!

Kdo pozorně sleduje nekončící spektákl chaotických, obratem měněných a navzájem si odporujících příkazů a zákazů naší vlády, nemůže se zřejmě často ubránit dojmu, že se dívá na obzvláště bláznivou komedii o šílených vědcích. Typickou ukázkou byla nedávno vyhlášená a vzápětí změněná pravidla pro nošení roušek na venkovních i vnitřních koupalištích.

Ani ministr zdravotnictví Adam Vojtěch and his boys si zjevně nedovolili přikázat roušky i ve vodě při plavání. Na vtipy typu „Hitem letošního léta budou dámské trojdílné plavky“, které zaplavily sítě, ale přece jen v reálu dojít mělo. Přísloveční kocourkovští konšelé už musí být dávno zelení závistí. „Na koupalištích budou lidé muset po 25. květnu nosit roušky, nutné nebudou jen do vody, při cestě k ní nebo při pobytu na lehátku či ručníku,“ dozvěděli jsme se na tiskové konferenci. Proneseno zcela vážně.

A zamrazilo nás hrůznou jistotou. Je to tady! Nejhorší obavy se potvrdily. Koronavirus nám dokáže nějakým záhadným způsobem proniknout do hlav a zjistit, kam přesně jdeme! A pokud z deky, osušky či lehátka zamíříme například ke sprše či k převlékárnám, okamžitě to zaregistruje a skočí na nás. A proto je třeba si na každou takovou cestu zakrýt ústa i nos rouškou. Na dece virus neútočí, takže tam ji mít nemusíme, možná se bojí, že bychom ho zalehli, nebo je tak slušně vychovaný a ví, že cpát se na cizí lehátko je hrubá nezdvořilost. Nevrhá se na lidi ani ve vodě. Buďto neumí plavat, nebo je prostě špindíra. A taky samozřejmě pozná, že míříme k vodě nebo z vody k dece, takže při těchto cestách je bezpečno a roušky proto netřeba. Takto alespoň zněly vědecké poznatky ještě před pár dny. Překvapivé objevy ale někdy přicházejí rychle.

Pavel Hofman

Už v pondělí 1. června jsme se tedy mohli v televizi doslechnout a v jiných médiích dočíst: „Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) dnes zrušila povinnost nosit roušku na koupalištích a v bazénech.“ Zcela nový výzkum – že by už zásluhou nového vládního zmocněnce pro vědu a výzkum? – přinesl nové poznatky. Uf, to jsme si oddechli. Není to tak zlé, jak jsme si mysleli. Koronavirus neví, kam máme namířeno. A tak se nám dostalo vládního vědeckého ujištění, že například cesta z deky pro limonádu není o nic nebezpečnější než cesta z téhož místa do chladivých vln. Roušky tedy, pokud se nedostaneme do nějaké tlačenice, na koupališti mít nemusíme. Sláva, aleluja.

Věda ale nikdy není bez záhad, a tak nějaké stále zůstávají. Pořád platí, že zákeřný virus napadá lidstvo zejména v noci. Začíná s tím přesně úderem 23. hodiny, a to zejména v restauračních zařízeních. Činí tak sice i ve dne, konkrétně ve chvílích, kdy člověk zrovna nejí či nepije, když se jí a pije, tak si tiše spořádaně lehne pod stůl, aby nerušil, ale jakmile nebožák konzumovat přestane a nenasadí si na tu chvilku povinnou roušku, vyřítí se celé šiky „koronáčů“ ven a drtivě na něj zaútočí. Donedávna ale panovalo přesvědčení, že potmě, nejlépe chvíli před půlnocí, dochází k masivním ofenzivám mrňavých útočníků uvnitř i venku. Že koronavirus nerozezná výčep od zahrádky, nebo je mu to jedno. Obojí se tedy muselo v jedenáct večer uzavřít.

Nejnovější objev vládních badatelů ale dokazuje, že to pro koronavirus prašť jako uhoď není. Učí se rychle. Ví, co je zahrádka, ale je tak slušný, že tam ve 23.00 s kosením návštěvníků nezapočne. To si nechá jen na vnitřek. A proto se podle nejnovějšího nařízení musí v tuto hodinu zabednit pouze vnitřní prostory hospod, kaváren či restaurací. Hosty je nutno vyhnat na zahrádku, která zavřít nemusí. Tam nic nehrozí. O moudrosti naší vlády tam mohou debatovat třeba do rána.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner