Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v tiskové zprávě oznámila po více než roce poté, co se to stalo, že debata mezi Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem nebyla objektivní pořad.
Jak připomíná server Lupa.cz debata „se vysílala přímým přenosem ze scény pražského Hudebního divadla Karlín. Pořadem Česko hledá prezidenta tehdy provázel Karel Voříšek. Primě přinesl rekordní sledovanost, vidělo ho 2,2 milionu diváků“.

„Diskutovaná témata (držení zbraní, zmírnění protikuřáckého zákona, svoboda slova a její omezování a problém migrace) byla v úvodu příslušné části debaty uvedena příspěvky zpravodajského charakteru, které obsahovaly nedoložená tvrzení, jednostranná vyjádření mluvčích i hodnotící promluvy redaktorky,“ zjistila RRTV.

„Vybraná témata byla prezentována jednostrannou optikou a způsob jejich rámování více korespondoval se známými postoji Miloše Zemana, v tomto smyslu mu tak pořad poskytoval výhodu.“ dodává usnesení rady.

Podle Rady se tak TV Prima dopustila porušení zásad objektivního informování a stanovila jí lhůtu 7 dnů na nápravu. Na Primě si ještě počkají na doručení písemného usnesení, pak se tam rozhodnou o dalších krocích.

No a my všichni si počkáme, až Zeman na Hradě z nějakého důvodu skončí a do té doby se budeme muset na tu devastaci prezidentského úřadu dívat. Prima možná dostane nějakou pokutičku, nebo se bude stydínkat za nedorozuměníčko. Pak třeba, když bude v kajícném rozpoložení ducha, vydá nějakou omluvičku, s čímž si Drahoš může vytapetovat psí boudu nebo kuchyň. To je tak asi všechno.

Ta volba byla velmi těsná, takže každý podfuk a manipulace tu hrály roli. Zeman sedí tam, kam ho někdo chtěl za každou cenu dostat a nás bude Ovčáček do konce svých dní moralizovat, že nerespektujeme demokratickou vůli občanů a našeho přímo zvoleného pana prezidenta. Na trhu zřejmě stoupne poptávka po plechových žaludcích, abychom překonali nevolnost. Tak aspoň to zvýší DPH. Plechové žaludky by se mohly dovážet ze stabilizované Číny, tam už to používají všichni, takže nadešel čas na vývoz po Nové hedvábné stezce.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora