Putinův poslanec chtěl uvalit daň na ženy v domácnosti. Lidé se mu vysmáli

Printscreen Ura.ru

Poslanec za stranu Jednotné Rusko Sergej Vostrecov navrhl zdanit ženy v domácnosti | FOTO: Printscreen Ura.ru

Poslanec za Jednotné Rusko Sergej Vostrecov navrhl zdanění žen v domácnosti. Uvažuje následovně: „Nepatří do žádné sociální kategorie, ale pro podpory a na polikliniky se rvou jako první.“ Podle něj nezdaněné ženy v domácnosti také mohou za nízké platy učitelů a lékařů.

Podle Vostrecova se asi 28 milionů lidí v produktivním věku v zemi vyhýbá daním a ministerstvo práce je nemůže najít. „Nemají děti ani DIČ, podívejme se na ně!“ vyzval poslance Vostrecov a dodal: „Podívejme se, kolik dalších lidí vyjde ze stínů,“ citoval ho server Znak.

„Skutečností je, že tito lidé nepatří do žádné sociální kategorie: nejsou zdravotně postižení, nejsou studenti, důchodci, nezaměstnaní, nejsou matkami s mnoha dětmi a mají dlouhou mateřskou dovolenou. Ale pro výhody a na klinice jsou první,“ uvedl zástupce Státní dumy.

Poukázal také na daňové úniky z nízkých platů pro ruské lékaře a učitele. Domnívá se, že je zapotřebí progresivní daňové stupnice. „Jde o to, že bohatí zaplatí více.  Pokud však začnete nutit každého platit daně, pak se bohatí budou vytáčet,“ zamyslel se.

„Jaký je smysl zvýšit daň bohatým, pokud je to stejné jako nalití vody do síta?“ položil řečnickou otázku s tím, že třetina populace nerespektuje slušné daňové poplatníky a na jejich náklady využívá bezplatných služeb.

Na sociálních sítích Vostrecovův návrh vyvolal pozdvižení. Uživatelé navrhli zdanit i bezdomovce. Manželé pak mají vyplácet mzdy svým manželkám, zaneprázdněným prací v domácnosti. „Například stanovte cenu 200 rublů za boršč,“ zněl jeden z návrhů.

Zatímco Vostrecovem navrhovaná úprava zřejmě neprojde, jeho heslo na Wikipedii už doznalo změn. Přibyla diagnóza mozkové atrofie (smršťování mozku), upozornil na Twitteru glosátor dění v Rusku Roman Malinka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner