Ringo Čech: Miloš v žádném případě Rusům neposluhuje!

Pavel Hofman

František Ringo Čech na tiskové konferenci SPO (Zemanovci) | FOTO: Pavel Hofman

František Ringo Čech soudí, že to má prezident Zeman s Ruskem a Petrem Kellnerem vyvážené. (Parlamentní listy 29. 7.) My si to myslíme taky, dokonce by se snad dalo říci, že jsou to vztahy supervyvážené až hypervyvážené. Jen asi vidíme tu vyváženost v něčem poněkud jiném.

Dejme řeč Ringovi: „Myslím si, že ať je Milošův vztah ke Kellnerovi jakýkoliv, určitě mají oba k tomu dobrý důvod. Kellner je český podnikatel, a jak já tvrdím, když se bude dařit Kellnerovi, tak kus z té konjunktury dopadne i na nás. Vždycky ze stolu spadnou nějaké zbytky mezi nás, prosté občany. Já jsem rád, že je Kellner úspěšný. A myslím si, že Milošův vztah k Číně je takový jako ke všem. Miloš pojede do Ameriky, stejně jako pojede do Ruska, do Anglie… A ohledně Ruska? Rusko je pořád velmoc. Geograficky nám velmi blízká. Měli bychom i s Rusy velmi dobře vycházet. Tím ale nechci říct, že bychom jim měli lézt do zadku a posluhovat. To myslím, že Miloš v žádném případě nedělá.“

Kolik toho z konjunktury Petra Kellnera „dopadne i na nás“, to netušíme. Už proto, že mu patří také různé firmy v daňových rájích.

Zajímavé by bylo se zamyslet na tím, co to znamená, že „Milošův vztah k Číně je takový jako ke všemu“. Tak třeba k naší demokratické opozici a médiím je jeho vztah takový, že by si ho zřejmě vůči Pekingu nedovolil ani v povznesené náladě po večírku na ruské ambasádě.

Rusům samotným samozřejmě posluhuje. Dodal jim svými výroky propagační munici v kauze novičok, zpochybňoval přítomnost ruských vojáků na východní Ukrajině, řečnil na sedánce agenta KGB Jakunina na Rhodosu, zesměšňuje činnost našich tajných služeb, hlásá zbytečnost sankcí proti Rusku. To je jen letmý výčet, ono je toho tam víc.

A co z toho? Nic. Jen pocit osamělého starce, že je snad ještě někde považován za významného.

Nejde o to rozebírat nějak názory F. R. Čecha. Spíš je to ukázka toho, jak někteří lidé myslí, tedy i mnoho z těch, co Zemana volili a klidně by volili někoho podobného. Rozbahněná česká velkorysost k nehoráznostem, lžím, ke sledování sobeckého zájmu a zištných skupinových zájmů.

Mohlo by nás snad potěšit, že nejsme jediná země, kde to tak vypadá, ale to je právě to, co nás moc potěšit nemůže.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner