Šéfkomunista Filip: Gotta prý pomlouvají lidé, co nic nevytvořili a mají na tváři škleb

Twitter.

Vojtěch Filip | FOTO: Twitter.

Šéfkomunista Vojtěch Filip se v rámci parazitismu, který je komunistům vlastní, také přiživil na skonu Karla Gotta. Filip je hlavou spolku, který nevytvořil pozitivního nikdy nic. A pokud náhodou nějaký komunistický papaláš nemá na tváři škleb, tak jen proto, že žádnou vlastní tvář nikdy ani neměl.

Filip si napsal na svůj Twitter: „Kdo má místo úsměvu škleb, kdo nic pořádného nevytvořil a živí se pomlouváním jiných, jistě může vyslovit mnoho trapností o Karlu Gottovi, jistě najde pár svých též žlučovitých čtenářů a posluchačů, ale nikdy nebude reprezentovat naši zem, jako ten kdo získal srdce v celém světě.“

Že zrovna on mluví o šklebech. Ale to bychom se pozastavili nad něčím, co je známé. Komunista se moc usmívat neumí, aspoň ne v tom slova smyslu jako normální lidé. Brání mu v tom jeho deformovaný a otrávený pohled na svět.

Můžeme se ale zastavit u toho jeho pojetí občana, který něco úspěšně a s nějakým mezinárodním dopadem dělá, jako reprezentanta. O reprezentantech se mluví ve sportu, na olympiádu nastupují pod národní vlajkou, když dostanou medaili, hraje se hymna. Hokejisté mají na dresech státní symbol. I tady by se dalo říci, že stejně se jedná o jednotlivce a týmy, kteří nejdříve zápasí sami za sebe, protože je to jejich úsilí, jejich oběť, k čemuž ostatní nepřispěli ničím. Krom v některých případech penězi z daní. V některých ale ani to ne.

Jenže co reprezentuje zpěvák nebo spisovatel? Národ, kde většina lidí moc zpívat neumí? (Včetně mě.) Kde se chlubíme světovou proslulostí Karla Čapka a Milana Kundery, a přitom mají žáci a studenti problém slepit dohromady slohovku (pardon, dnes se tomu říká esej)?
Gott komunisty nepotřeboval, oni potřebovali jeho. Komunisté jsou paraziti, sami nevytvořili nikdy nic, co by se dalo světu představit jako hodnota. Jistě, hodně nás proslavila naše národní výbušnina Semtex, ale to je snad přece jen trochu jiný případ. Semtex není člověk a nenese ani lidské jméno, jak ho má třeba Kalašnikov nebo Molotovův koktejl.

Pak se můžeme na oplátku podívat na to, jaké slavné reprezentanty vysílal režim do světa ze svých řad. Kapitána Pavla Minaříka, agenta ve Svobodné Evropě. Karla Köchera, agenta v CIA. Ano, také Vladimíra Remka. Díky němu jsme se stali třetí zemí na světě, která měla kosmonauta. To bylo ale zřejmě jakési bolestné k desátému výročí invaze z roku 1968.

Invaze ovšem vyslala do světa řadu reprezentantů, kteří před utuženým kremelským a husákovským panstvím prchli.

Je to hezká řádka lidí. Opat Anastáz Opasek, šachový velmistr Luděk Pachman, historici Karel Kaplan a Vilém Prečan, jaderný fyzik František Janouch, spisovatelé Josef Škvorecký, Arnošt Lustig, Ota Filip, pak Karel Kryl. Po perzekucích proti Chartě 77 Jiří Gruša, Pavel Kohout, Vlasta Třešňák, Jaroslav Hutka, Pavel Landovský. Předtím ještě v roce 1975 tenistka Martina Navrátilová.

Filip by měl brzdit ve výrocích o tom, že někdo nic nevytvořil a má na tváři škleb. Je šéf spolku, který nevytvořil pozitivního nikdy nic. Tak ještě jednou: Pokud náhodou nějaký komunistický papaláš nemá na tváři škleb, tak jen proto, že žádnou vlastní tvář nikdy ani neměl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner