Šéfkomunista Filip obdivuje Čínu za rozvoj lidstva a respekt k mezinárodnímu právu

ČTK

Předseda KSČM Vojtěch Filip. | FOTO: ČTK

Hlava brežněvisticko-stalinistické KSČM se opět rozepsal na Twitteru. Na tomto Američany vynalezeném nástroji imperialistické propagandy píše: „Gratuluji Čínské lidové republice a Komunistické straně Číny ke státnímu svátku a 70. výročí založení moderního Čínského státu. ČLR si zaslouží úctu a obdiv za hospodářský a sociální rozvoj a za trvalý přínos k mírovému rozvoji lidstva a respekt k mezinárodnímu právu.“

Je hezké, že tam zahrnul celých těch 70 let. Můžeme si ty skvělé úspěchy shrnout.

V roce 1957 byla v Číně Mao Ce-tungem vyhlášena kampaň proti pravičákům, která měla za následek odsouzení statisíců lidí, zvláště intelektuálů, k smrti nebo k převýchově.

V letech 1958–1960 byl vyhlášen takzvaný Velký skok. Skončil hladomorem a smrtí 30 milionů lidí.

V roce 1966 Mao Ce-tung vyhlásil Velkou proletářskou kulturní revoluci. V květnu 1984, po 31 měsících vyšetřování Ústředním výborem se konstatovalo, že tento podnik znamenal, že 4,2 milionu lidí bylo zatčeno, 1,7 milionu lidí zemřelo nepřirozenou smrtí, 135 000 lidí bylo označeno za kontrarevolucionáře a popraveno, 237 000 lidí bylo zabito, 7,03 milionu lidí bylo zraněno nebo zmrzačeno a 71 200 rodin bylo rozbito.

Upozorňujeme komunisty a jejich šéfa, že to je číslo, které dali k dispozici sami čínští komunisté.

Dnes represe pokračují: Tibeťanů, Ujgurů, nezávislé inteligence. Čína má převýchovné koncentráky, používá orgány vězňů na transplantace, z čehož mají soudruzi velký byznys. Krade duševní vlastnictví po celém světě a korumpuje představitele jiných zemí.

Kdo schvaluje taková zvěrstva, je odporný lump. V normální zemi by chodil kanály. U nás takoví sedí jako zákonodárci v parlamentu a prezident si je zve k sobě na posezení. Komentáře dál netřeba.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner