Šéfkomunista Filip se opravdu hodně moc rozzlobil!

ČTK

Na šéfa komunistů Vojtěcha Filipa v pátek padl spravedlivý hněv a sklíčily ho obavy. Může za to pražský primátor Hřib, který se nedostatečně klaní Číně a Číňané se zlobí.

Proto Filip napsal článek s komunisticko-vtipným titulkem „Atomový Hřib a ostudná zahraniční politika“. Tam se dočteme: „Velvyslanec ČLR vyzval slušným dopisem pražského primátora Zdeňka Hřiba a vedení hlavního města k tomu, aby nepoškozovali čínsko-české vztahy.“ A pokračuje: „Primátor by rozhodně neměl urážet naše partnery a poškozovat tak zájmy ČR. A už vůbec mu nepřísluší, aby označoval Čínu za nespolehlivého obchodního partnera. Třeba by bylo dobré, aby se na výsledek své cesty zeptal těch, kteří s podniky v Číně obchodují… Asi by se divil.“

Vzhledem k tomu, kolik toho do Číny vyvážíme a jak málo u nás Čína (naštěstí) investuje, nám ovšem může být Říše středu celkem ukradená. Komunistům jistě není, protože se jim nějací kamarádi v těžkých časech hodí. Většina Čechů ale nemá v Číně takové zájmy, jako třeba Petr Kellner a nejezdí si tam vylepšovat sebevědomí jako Miloš Zeman, tak nám nějaké řeči z čínské ambasády nemohou zhoršit náladu.

Schytal to ovšem i ministr zahraničí: „Opravdu se obávám,“ sděluje Filip, „jak celá tato nepříjemná situace dopadne. Do hry se totiž zapojil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, který se chce setkat s čínským velvyslancem v Praze. Ministr, o jehož schopnostech vést českou diplomacii velmi pochybují mnozí. Tomáš Petříček rozhodně nepatří mezi profesionální diplomaty, které by partneři v zahraničí akceptovali, a zřejmě nikdy patřit nebude.“

To už se můžeme jenom smát. KSČM nám dodala jednoho „profesionálního diplomata“ a to kosmonauta Vladimíra Remka jako velvyslance do Moskvy. Když tam pak přijel Miloš Zeman na jednání s Putinem, nechali Remka stát v předsíni a na setkání šel záhadný poradce Nejedlý. Asi by tam Remka neakceptovali, nebo jak si to máme vysvětlit? Že komunisté dopomohli na Hrad osobě s podivnými manýry? Že jim stačí, když někdo od nich dostal trafiku?

Ať si radši Filip přepočítá své voliče. Přepočítávání vlastních europoslanců mu půjde snadno, má už jen Kateřinu Konečnou. Ta by možná byla ministryní zahraničí podle jeho představ.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner