Sibiřský policista použil jako kapalinu do stěračů whisky. Vyhodili ho

repro video: themoscowtimes.com

Dopravní policista ze sibiřského města Novosibirsk přišel o práci poté, co zveřejnil video, jak naplnil nádrž na kapalinu stěrače hlídkového vozidla z lahve obsahující whisky Jack Daniels.

Policistovi se profesně stalo osudným, že zvolil netradiční technickou inovaci, a ještě se tím pochlubil na videu.

V prosinci zveřejnil záběry, na kterých vytáhl z kufru auta láhev whisky a nalil ji do nádrže, kde má být normálně kapalina pro stěrače čelního skla. Tento čin, který by byl nezvyklý i jinde než v Rusku, vysvětluje tak, že normální kapalinu neměl po ruce. „Mohu si to dovolit (míněno whisky) protože pracuji u dopravní policie,“ konstatuje bezelstně policista.

„Chtěl jsem si ji uložit na oslavu nového roku, ale práce je důležitější!“ komentuje, jak poslední kapky mizí v nádržce.

Video mělo nečekaný úspěch a policie zahájila zkoumání. Policista byl pak propuštěn se zdůvodněním, že šlo o přestupek, „který hanobí čest policisty“. Nepochybně to tak bude, protože o tom informovala v úterý státní agentura TASS.

Jestli se nějak vyřešil problém chybějící nemrznoucí kapaliny do policejních stěračů, netušíme. Zábavné je, že o události píše web The Moscow Times pod hlavičkou Desperate Times.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner