Soudruh Kim doznal, že poměry v jeho zemi by ostatní nemohli vydržet ani jeden den

repro: kldr.info

Vůdce Kim Čong-un při další ze svých revolučních aktivit | FOTO: repro: kldr.info

Vážený soudruh nejvyšší vůdce Kim Čong-un má problémy. Sankce jeho zemi zřejmě dost podusily a komunisté už to museli přiznat. Nezdá se ale, že by režim hodlal ustoupit od vývoje jaderných zbraní.

V rubrice „Revoluční aktivity váženého soudruha nejvyššího vůdce“ na webu kldr.info se dočteme o poslední předsedově revoluční aktivitě. Spočívala v tom, že promluvil na 5. plenárním zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce, které se konalo koncem prosince.

Dočteme se tam: „Soudruh předseda KSP uvedl, že Ústřední výbor strany svolal toto plenární zasedání s cílem komplexně a do hloubky analyzovat, vyhodnotit subjektivní a objektivní překážky a obtíže, které stojí na velké a neúnavné cestě pokroku naší revoluce, a přijmout rozhodná opatření k dalšímu urychlení budování socialismu…

Zdůraznil následující: ‚Výzvy, kterým čelíme v posledních několika měsících, byly tak kruté a velmi nebezpečné, že ostatní by nemohli vydržet ani jeden den a museli by ustoupit. Žádné potíže však nemohly zastavit a zpozdit rychlý pokrok našeho lidu, který vytvořil soudržný celek a neúnavně kráčel vpřed, a tak dosáhl velkých úspěchů při posilování státní moci a obranyschopnosti.‘“

Na konci se ještě dozvíme, že „soudruh předseda KSP řekl, že v hospodářské výstavbě bylo dosaženo řady úspěchů“ a že „vítězství revoluce je nevyhnutelné, ale nelze jej dosáhnout bez překážek a útrap“.

To je zajímavé. Několik vteřin předtím tvrdil, že výzvy byly tak „kruté“, že by to jiní „nevydrželi ani jeden den“, a záhy mluví o řadě úspěchů v hospodářské výstavbě. Ty úspěchy by bylo zajímavé spatřit.

Jeden úspěch ale nemůžeme popřít. KLDR dosáhla značných úspěchů v budování národního státu a posílení suverenity, tedy cílů, po kterých baží i někteří lidé u nás. Žádná globalizace, žádné členství v utiskujících nadnárodních organizacích, které by stálo za řeč, žádná obtížná opozice a demonstrace nezodpovědných živlů, prostě klid na práci.

V každém případě je vidět, čeho je schopen mizerný systém. Korea je rozdělena na polovinu podél rovnoběžky a na severu je komunistická bída a dole kvetoucí kapitalismus. Dva různé světy, a přitom lidé tam kdysi byli stejní. Mizerné myšlenky (prosazené násilím) vedou k bídným koncům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner