Středočeši, zbavte se ANO, ČSSD a KSČM, které vám upírají kvalitní zdravotní péči

shutterstock

Ilustrační foto | FOTO: shutterstock

Vedení středočeských nemocnic v Čáslavi, Mělníku, Nymburku, Rakovníku a Slaném, jejichž vlastníky jsou města či privátní subjekty, právem žádají po Středočeském kraji příspěvky na provoz a investice. Zároveň vyzvala Středočechy, aby v nadcházejících krajských volbách nevolili strany a hnutí, jež tuto pomoc odmítají. Mezi ně patří ANO, ČSSD a KSČM, které tak svými postoji ohrožují kvalitní zdravotní péči pro polovinu obyvatel středních Čech.     

Přitom existují kraje, které s takovou podporou nemají problémy. Například Plzeňský kraj dal v minulém roce zdravotnickým zařízením, která nevlastní, téměř sto milionů korun. Středočeská ODS spolu se STAN požadovala v minulém roce, aby z krajského rozpočtu bylo vloženo 50 milionů korun do grantu, ze kterého by se financovaly městské a soukromé nemocnice. Krajské zastupitelstvo tento návrh zamítlo.

Zástupci privátních a městských zdravotnických zařízení už také ujistili obyvatele Středočeského kraje, že tyto peníze by byly využity ve prospěch pacientů. Například u rakovnické nemocnici bylo nedávno postaveno nové parkoviště za 7,6 milionu korun se sedmdesáti místy. Rakovničtí mají letos a v příštím roce v plánu další investice za desítky milionů korun na renovaci ambulancí porodnického oddělení, vybudování urgentního příjmu a další akce, které výrazně zlepší komfort pro pacienty. Jestliže by byly k dispozici i krajské peníze, tak by vylepšování prostředí nekrajských nemocnic a modernizace jejich vybavení pokračovalo rychleji.

Je třeba si uvědomit, že platby za zdravotnické výkony podle úhradových vyhlášek zdravotních pojišťoven nekryjí skutečné náklady zdravotnických zařízení. Proto je třeba říci jasně: pokud Středočeši chtějí kvalitní zdravotní péči, ať dají své hlasy stranám, které jim ji zaručí a přispějí na ni penězi z krajského rozpočtu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner