Podle Hamáčka armáda místo armádního dopravního letectva provozuje létající technické muzeum

Předseda ČSSD Jan Hamáček  (ČTK)

Předseda ČSSD Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Ministr vnitra přitvrzuje. Zřejmě do něj po svatbě vjela nová životní energie, nebo zjistil, že je nejpopulárnější politik. Nejspíš ale nějak ztrácí nervy a měl by psaní pro veřejnost na chvilku přenechat nějakému podržtaškovi nebo robotovi.

Jana Hamáčka rozčílila kritika a dotazy občanů, proč čeští záchranáři letěli do Bejrútu letadlem Smartwings a ne armádním. Armáda a Hasičský záchranný sbor si vyměňují zprávy na Twitteru. Armáda píše, že ji nikdo oficiálně ani nepožádal, HZS kontruje, že jim půl hodiny po půlnoci nikdo v armádě nebral telefon. Do toho najednou Hamáček napsal: „Kontrola veřejnosti je super. Možná by bylo dobré se v rámci té kontroly zaměřit na to, proč máme místo armádního dopravního letectva létající technické muzeum.“

Twitter

Oceňujeme, že ministr odpovídá, je to lepší než nic. Jenže v tomto případě působí poněkud divně, když takový hlas zaznívá od člena vlády. V době ekonomického růstu se peníze dávaly na všechno možné, ale výsledky nějak nejsou nikde vidět. Pochopitelně že značná odpovědnost leží na Babišově ANO, ale Hamáčkova ČSSD s ním šla do vlády dobrovolně a bylo předem jasné, jak to dopadne. Občasné úspěchy si přivlastní anonisté, vina se svalí na ČSSD a opozici. Na komunisty ne, to by se soudruzi moc a moc zlobili a co potom? A bude hůř.

S tím leteckým muzeem to Jan Hamáček také dost přehnal. Tak zlé to zase není. Nasazování muzeálních kusů vidíme poslední dobou spíše v ČSSD, a to v personálních záležitostech, i pokud jde o ideje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner