Televizní reportéři by měli jít příkladem. Mít roušku není ostuda

youtube

Koronavirus v Itálii, ilustrační snímek | FOTO: youtube

Pro mnoho lidí je chození na veřejnosti s rouškou nebo respirátorem nepřijatelné. Připadají si totiž trapně a mají pocit, že jim to nesluší. V situaci, která je nejen pro naši zemi nová, je však třeba dbát na důležitější věci. Roušku by si tedy měli vzít například reportéři televizního zpravodajství. Pokud ji budou nosit, ukáží divákům, že se jedná o naprosto přirozenou věc.

Třeba na Slovensku se k takovému kroku odhodlali už o víkendu. Dokonce i politická debata s budoucím premiérem byla „orouškovaná“. Pár lidí na sociálních sítích se sice našim východním sousedům smálo, jak jsou hysteričtí, ale měli bychom je spíš následovat. Našinec není zvyklý podvolit se čemukoliv novému, tím pádem i jinému, a dokud nepocítí důsledky, dělá si věci po svém.

Proto by určitě nebylo od věci, kdyby alespoň televizní reportéři, kteří se pohybují v terénu, opatřili svou tvář rouškou. Moderátoři by se klidně mohli připojit. V momentě, kdy se zprávy staly nejvyhledávanějším pořadem na všech televizních stanicích, mají členové sedmé velmoci v rukou velkou zbraň. Nejenže dokáží vzbudit v občanech paniku, ale dokázali by i národ uklidnit.

Nyní je však třeba ho edukovat. Nikterak složitě, pouze za použití roušky nebo respirátoru. Pokud totiž lidé, kteří se brání „zošklivení“ své tváře ochrannou pomůckou, uvidí, že se jedná o běžnou věc, kterou používají i „v televizi“, třeba se zamyslí. Možná potom pochopí, že skutečně není ostuda být opatrný, a velmi brzy se všichni začnou dívat divně na ty, kteří ještě roušku nenosí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner