Toalety budou na některých ruských nádražích zadarmo nejen pro Hrdiny SSSR

repro: sm-news.ru

Návštěva toalet na dálkových železničních stanicích ve velkých ruských městech bude od 1. ledna 2020 bezplatná. O zrušení poplatku za toalety na stanicích ve velkých městech bylo rozhodnuto „za účelem vytvoření pozitivního obrazu ruských železnic a zvýšení úrovně spokojenosti návštěvníků stanic“.

Jedním z důvodů tohoto rozhodnutí byly také stížnosti občanů na náklady vynakládané na tuto jistě zásadní službu. Od cestujících přicházely ohlasy, které měly „negativní charakter“. „Kromě toho analýza finančních ukazatelů na 87 stanicích ukázala, že služba je ztrátová,“ zjistila železnice.

V Rusku je celkem 344 dálkových železničních stanic, v 80 z nich je služba již poskytována zdarma.

Někteří lidé mohli dosud toaletu použít zadarmo, pokud jsou nositeli zvláštních výhod. K těm patří veteráni Velké vlastenecké války, váleční veteráni, účastníci blokády (Leningradu), invalidé všech skupin, Hrdinové Sovětského svazu a Ruska a nositelé Řádu slávy, vojáci zasahující v Černobylu, vojenský personál, děti do pěti let, zaměstnanci ruských železnic, poslanci Státní dumy, členové federální rady, ústavní soudci a některé další kategorie občanů. Kromě nich i cestující, jejichž vlak dorazil na stanici nejpozději před hodinou nebo odjíždí do tří hodin. V takovém případě musí ukázat lístek.

A pak že hlas obyčejného člověka nemá v Rusku žádnou váhu a nedbá se tam na ty nejzákladnější potřeby lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner