Hlasování o zdanění církevních náhrad, které v úterý proběhlo v poslanecké sněmovně, nedopadlo díky hnutí ANO, ČSSD, komunistům a členům SPD pro církve dobře. Od příštího roku totiž budou muset platit za majetek, který jim byl komunisty ukraden a posléze vrácen. Ostře se proti tomuto rozhodnutí vyjádřil bývalý premiér Mirek Topolánek.

Někdejší předseda ODS a vlády poukázal na to, že církevní problém se řešil opravdu dlouho. „Na nápravě křivd vůči církvím makalo několik vlád, mraky odborníků církevních i laických, 2 primasové. Osobně mi na tom záleželo a PN to dotáhl do zdárného konce,“ připomněl Topolánek na sociálních sítích.

„Vzpomeňte si, až se zase ti šmejdi pohrnou na Velehrad nebo do Boleslavi. Nebo se budou provolávat přáteli Izraele,“ dodal naštvaně a připomněl tak fakt, že církev se některým politikům, v čele s prezidentem Zemanem a premiérem Babišem hodí vždy jen v momentě, kdy si z její pomocí mohou udělat politickou reklamu.

Sněmovna odhlasovala zdanění církevních restitucí v poměru 114:57. Tím překročila o 13 hlasů podmínku, nutnou k přehlasování veta, o němž rozhodl senát.

„Krádež“ církevních náhrad je velkým vítězstvím pro KSČM. Jedná se také o jednu z podmínek, aby komunisté podporovali vládu Andreje Babiše.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora