Trumpovy Space Force sklízejí posměch za „pozemský“ maskovací potisk uniforem

US Space Force, twitter

Klasický maskovací vzor uniforem "Space Force" vyvolal otázku, kolik je ve vesmíru stromů. Jen konstruktivní kritici nabídli vlastní verzi | FOTO: US Space Force, twitter

Nově vytvořená složka ozbrojených sil Spojených států zaměřená na vesmír vzbudila značný posměch svými uniformami. „Space Force“ uveřejnila v pátek na Twitteru detail uniformy s nášivkami vesmírných sil. Kromě nich jde však o uniformu s běžnou zeleno-hnědou kamufláží.  

Zmíněný tweet se dočkal více než tisíce komentářů včetně uštěpačností ve formě otázek jako například „Té uniformě se směju už půl hodiny. K čemu je vůbec ve vesmíru kamufláž? Vždyť je tam tma jako v pytli!“

twitter

Uživatelé Twitteru přicházeli s vlastními více či méně konstruktivními návrhy

Jiného zlého tazatele zas zajímalo, kolik si velení Space Force představuje, že ve vesmíru roste stromů. Další zas byli konstruktivnější a sami předkládali návrhy na účinnější maskovací vzory jako triko se světélkujícími hvězdami.

„Space Force“ se v dalším tweetu hájila, že volbou stávajících uniforem armády a letectva šetří peníze. Kamufláž pro obvyklý terén má své opodstatnění v tom, že předmětná složka má odrážet agrese jak ve vesmíru, tak i ty, které by z vesmíru přicházely, přičemž se tak má dít ze země.

Se Space Force Donald Trump zřídil první novou složku ozbrojených sil Spojených států od roku 1947. Tehdy se stalo samostatnou složkou americké letectvo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner