Umění se omluvit dělá chlapa, pánové Babiši a Zemane

Twitter J.Ovčáčka

Andrej Babiš s Milošem Zemanem | FOTO: Twitter J.Ovčáčka

Chybovat je lidské, říká se. Uznat svůj omyl však umí jen málokdo. Obzvlášť to bývá výsadou lidí, kteří si zakládají na morálních hodnotách. Mnohdy je to i důkaz toho, do jaké míry je muž chlapem. U prezidenta s premiérem se nedá o takovémto označení vůbec hovořit. Jejich chování totiž spíš připomíná ulhané děcko.

Soudy, každý měl svůj, nařídily Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi se omluvit. Oba totiž veřejně lhali, aby ukázali, že oni si mohou dovolit všechno. To však u nás naštěstí zatím neplatí, a tak se dvojice, která vládne zemi, potázala se zlou.

Prezident v případě své lži o Ferdinandu Peroutkovi, ministerský předseda zase kvůli vymyšleným tvrzením o placených demonstrantech. Ačkoliv oba prohráli u soudu, s největší pravděpodobností zůstanou vítězi celé situace.

Prvotní informace, přestože vylhaná, totiž zůstane v hlavě voličů nejdéle. Mnoho lidí si tak dnes myslí, že renomovaný český novinář skutečně napsal článek, v němž Hitlera označil za gentlemana. Babišovi příznivci jsou si zase jistí, že Václavské náměstí nebo Letná byly plné najatých a honorovaných demonstrantů.

Kdyby měli Zeman s Babišem v sobě alespoň kousek cti, bez problémů by uznali svůj omyl a nemuselo k žádným soudům dojít. To však chce odvahu ukázat, že nikdo není neomylný. Chlap by to dokázal. Prezident s premiérem však ne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner