V Bruselu se bude demonstrovat proti Babišovi. Už dost té ostudy!

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ostuda, kterou dělá Andrej Babiš naší zemi, už není jen problémem řešeným pouze u nás. V úterý by se totiž měli sejít demonstrující proti premiérovi i v Bruselu. Jak upozornil europoslanec Pavel Telička, je to něco nevídaného. Zároveň však nic, čím bychom se chtěli ve světě prezentovat.

Obří demonstrace proti českému ministerskému předsedovi se staly koloritem posledních týdnů. Zatím ta největší se čeká 23. června na pražské Letné, kde by se klidně mohlo sejít třeba 200 tisíc nespokojených občanů.

Eric Drooker

Lidem už přestalo být jedno, jak se Babiš snaží získat absolutní moc, zbavit se trestního stíhání kvůli podvodu na Čapím hnízdě nebo zamést pod koberec audity Evropské komise, na jejichž základě možná budeme vracet dotace téměř za půl miliardy.

Nejen Letná, Václavské, Staroměstské nebo jakékoliv české náměstí však slouží k demonstraci proti Babišovi. V úterý se přidá i belgická metropole. „Sejdou se Češi přechodně žijící v Bruselu, včetně zaměstnanců orgánu EU. A to na hned pod okny evropských instituci. Dosud nevídané. Palec nahoru,“ napsal Telička na Twitter. Přestože byl jedním z těch, kteří zastávali Babišovy zájmy v Bruselu, nyní už na věc nahlíží úplně jinak.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]