Válková psala, Babiš agent, Metnar u pluku, Filip práskač rozvědky

ČTK

Lubomír Metnar a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

O Heleně Válkové se pochopitelně píše, protože o její tvůrčí činnosti se s. Urválkem, který posílal lidi na šibenici, se nevědělo. Ono se ovšem urodilo a máme ve vysokých funkcích další lidi, kteří tam nemají co dělat. Jednou se třeba bude říkat, že doba byla taková. Většinou proto, že si ji lidé takovou udělali.

Jakou měli o svém působení představu lidé, kteří se rozhodli za bývalého režimu studovat práva, to je trochu záhada. Zvlášť ti, kteří se nechtěli věnovat jen sousedským sporům o ploty. Jaké právo ve společnosti založené na bezpráví? O tom ale třeba jindy. Neměli bychom ztratit celkovou perspektivu, kam jsme dospěli.

Helena Válková je produktem Andreje Babiše, který prostě agentem byl a nic na tom nezmění jeho tvrzení, že všechny soudy vyhrál. (Proč je jich tolik, když je všechny vyhrál?) Ministrem obrany je Lubomír Metnar, od října 1987 příslušník Veřejné bezpečnosti, který 19 měsíců sloužil u Pohotovostního útvaru VB. V té době, kdy byl tento útvar nasazován proti tzv. živlům. Třeba je na něco odborník, ale to nemůže ministra obrany opravdu dělat někdo jiný? Vojtěch Filip, místopředseda Sněmovny, spolupracoval s StB pod krycím jménem Falmer a předával hlášení. Od soudu pak odešel s tím, že prý nevěděl, že zpravodajská služba, které závazek podepsal, byla organizačně zařazena pod StB. Ta nevědomost, ta mezi politiky řádí!

Když si vzpomeneme na ten rozruch, co kdysi vyvolala „aféra Bartončík“, učinili jsme od té doby nepopiratelný krok vpřed.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner