Velká říjnová socialistická revoluce je stále příklad, tvrdí se v Haló novinách

repro: finartamerica.com

Bolševický převrat v Rusku v roce 1917, který se za starého režimu údajně nadšeně oslavoval, soudruhům stále vrtá hlavou. Sice nastolil režim, který miliony vlastních občanů poslal na smrt kvůli mocenským zájmům kremelské kliky, ale ideje byly prý správné.

Za nových poměrů se oslavy změnily v ukřivděné výčitky, že dnes velikost tehdejšího převratu málokdo chápe a je prý uměle snižována. Tak aspoň světodějnou událost připomenul skromným článečkem v Haló novinách 7. listopadu s. Václav Ort, místopředseda ÚV KSČM.

Ten píše: „Nemůžeme se divit, že všichni mocní celého světa se pokusili brzy revoluci zardousit. Nepovedlo se jim to, jen statisíce mrtvých, miliony zmrzačených na těle i na duši zůstaly poté, co se konečně z revolučního Ruska stáhli, aby se znovu pokusili socialistickou moc svrhnout.“

Že krvavá lázeň pokračovala, jen ji řídili sami bolševici, to se cudně nepřipomíná. Muselo by se totiž připomenout i to, jak byl na Ukrajině vyvolán genocidní hladomor, zřejmě aby se zlomila moc takzvaných kulaků. Nebo jak se soudruzi začali likvidovat sami mezi sebou, respektive jak Stalin nechal vyvraždit bývalé Leninovy a svoje spolubojovníky.

O bolševicích s. Ort sděluje: „Je pravdou, že měli štěstí, že v jejich čele stál takový myslitel, jako byl Vladimir Iljič Lenin, což opět potvrdilo významnou úlohu osobnosti v dějinách. Ale ani taková osobnost, jako byl on, by nezapálila požár, kdyby k tomu nebyly podmínky. Kdyby tu nebyla touha po svobodě, rovnosti a naděje. To byl Říjen 1917, kterého se dnes režimní propaganda tak bojí. Jeho prapor však tu stále je, i když cesty k lepší společnosti budou zcela jiné. Ale on tu je jako svědectví, že ti nuzní dole už nejsou ovce, které si nechají všechno líbit, a že jsou schopni dokonce za nějakých příhodných podmínek převzít vládu a konečně zase vládnout ve jménu všech.“

Jak to autor myslí s tím „převzít vládu“? Žijeme v demokracii a lidé si volí, koho chtějí. Jak je zřejmé, komunisté už moc lidi nepřitahují. Spíš se osvědčili bývalí komunisté, kteří se naučili využít technologii získávání moci a baží po kapitalistickém hromadění statků. Moc revoluční to tedy není a ukazuje se tu, jak měla kádrová politika někdejší KSČ „rezervy“.

To nic. Poslední komunista ať v mauzoleu v Moskvě zhasne. Tahle ideologie už nemá moc stoupenců a nezajímá ani protivníky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner