Věřím v pozitivní budoucnost našeho národa

youtube

Ilustrační foto. | FOTO: youtube

Doba koronavirová nepřinesla jenom omezení, která bohužel musíme snášet, ale i jindy nevídanou solidaritu mezi lidmi. Na nedostatek ochranných pomůcek zareagovaly tisíce dobrovolníků, kteří šijí roušky a rozdávají je lidem zdarma. Vyrábějí je například studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, mezi nimi i ti z Ateliéru designu oděvu a obuvi a Ateliéru módní tvorby. A to zdaleka není vše.

Na pomoc potřebným lidem se během několika hodin přihlásilo i na 850 studentů Masarykovy univerzity v Brně. Medici pomáhají přímo v nemocnicích, studenti pedagogických fakult hlídají děti pracovníků zdravotnických zařízení. Mimořádnou situaci pomáhá zvládat i Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích, která bez jakéhokoliv zisku vyrábí dezinfekci a rozváží ji do nemocnic, úřadů a firem.

Na Břeclavsku se zase místní začali starat o policisty, kteří střeží hranici s Rakouskem. Pracovníci restaurací a dalších stravovacích zařízení jim přinášejí jídlo a nápoje. Zapojila se i vietnamská komunita. Stovky jejich večerek a obchodů označených symbolem srdíčka nabízejí zdarma drobné občerstvení pracovníkům Integrovaného záchranného systému. Celkově si zaslouží poděkování nespočet dalších lidí, protože nezištně pomáhají svým bližním.

Nezřídka slyším různé nářky, jací jsou v Česku hrozní sobci a lidé tu nestojí za nic. Nesouhlasím s tím! Současná krizová situace nám jednoduše dokazuje opak. Dokážeme se semknout a pomáhat si. Proto věřím v naši dobrou budoucnost v duchu pozitivního Libušina proroctví ze Smetanovy opery: „Můj drahý český národ neskoná, on pekla hrůzy slavně překoná.“

Autor je europoslanec a místopředseda KDU-ČSL.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner