Vláda České republiky – pionýrský oddíl na výletě

Andrej Babiš (FB AB)

Andrej Babiš | FOTO: FB AB

Náčelník pionýrského oddílu „Strakovky“ (podle sídla jejich klubovny) svolává své ovečky mobilem už v cca 4.30 hod. Správný pionýr vstává brzy a hned se vrhá na protažení svého těla, neboť ranní rozcvička je ke zdraví cestička. Pak může být bdělý. Rozcvičku v poslední době řídí pionýr zvaný „Hradecký lampasák“. Instrukce předává přes skype online. Obrazem zkontroluje, zdali mají všechny cvičenky a cvičenci správné cvičební úbory.

Pionýr musí být vždy připraven. Tílka a trenýrky z Číny fasovali nedávno od pionýra Jardy Tvrďáka na výletě v Lánské oboře, kde se hrála báječná bojovka „Chyťte si svého kance“, ten se však k lítosti celého oddílu schoval na zámku a vůbec nevylezl ven. Naštěstí si ulovili alespoň Máťu N., zvaného „Ruský medvěd“.

Dnes je pro všechny pionýry z oddílu „Strakovky“ důležitý den. Začíná velká mezinárodní pionýrská soutěž, a ty nejlepší pak čeká odměna, což bude výlet do tábora Artěk, poutního to místa všech pionýrů, malovaných dětí. Budou se lovit koviďáci, a kdo si jich uloví více, ten obdrží navíc to nejcennější, tedy pochvalu od samotného náčelníka. Ta hra získala na takové popularitě, že se do ní zapojují i všechny občanky a občané celé naší krásné vlasti. Všichni se maskují. Zvláště statečně si vede pionýr Hamy, zvaný též „Mrazák“, následuje jej Kája H., náčelníkův oblíbený „Alpinista“, a pak všechny milé cvičenky ve slušivých úborech. Celá bojovka se protahuje v nekonečný oddílový výlet na cestě odnikud nikam. Kupředu, zpátky ni krok. Náčelník připravil i svačinky – oblíbené párky a koblihy. Vše pečlivě zapisuje do kroniky oddílu pionýr Mára Utíkal, alter ego náčelníka.

Připadá vám to jako infantilní a nevkusná parodie? Ano, právem. Přesně tak totiž působí naše vláda, nehodná toho jména. Není to ani k smíchu a ani k pláči, je to k nevíře.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner