Video: Vojtěch plošné roušky nevysvětlil, udělal to za něj falešný Babiš

FB Babišovy dobroty

Adam Vrbas v roli Andreje Babiše vysvětluje, proč kvůli jeho ministrovi bude národ muset opět nosit roušky. | FOTO: FB Babišovy dobroty

Postava Andreje Babiše ztvárněná umělcem a performerem Adamem Vrbasem nabídla v aktuální stínové zdravici přímo z koupelny vysvětlení pro nadcházející plošně nařízené nošení roušek. Skutečný důvod staronového opatření podle něj nesouvisí s koronavirem, ale s nenaplněnými ambicemi ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na poli šoubyznysu.

Zveřejnil(a) Babišovy Dobroty dne Úterý 18. srpna 2020

 

Plošné nařízení nošení roušek, jeho načasování i předepsaná podoba se staly vděčným terčem posměšků. Protože je uspokojivě nevysvětlil ani samotný ministr zdravotnictví na zvláštní tiskové konferenci, ujal se tohoto úkolu sám Vrbas alias premiér ve videosérii „Babišovy dobroty“.

Vrbasův „Babiš“ v souvislosti s nařízením nosit roušku i v hospodě a na chodbách škol vzpomněl neúspěšnou účast Adama Vojtěcha v televizní pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar. Vojtěch, který ze zmíněné reality show vypadl a později našel uplatnění v české vládní „reality show“, si podle teorie ze stínového „Čau lidi“ chce připadat jako Michael Jackson, o němž bylo známo, že mimo vystoupení často nosil roušku. A právě nadcházející plošná povinnost by ministrovi umožnila, aby při uspokojování této potřeby nebudil žádnou zvláštní pozornost – aby zkrátka splynul s davem.

Vrbas, který jako frontman kapely Ace and Bees natočil cover jednoho z alb Rolling Stones a brzy představí nové album s vlastní tvorbou, na závěr videa „Babišovými“ ústy zároveň připomíná, že za koncert Rolling Stones přesně před 30 lety v Praze nevděčí národ Václavu Havlovi, jak se mylně domnívá, ale právě „Babišovi“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner