Vondráčkův prostředníček dokonale vystihl, v jaké situaci se nacházíme

ČTK/Roman Vondrous

Předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček | FOTO: ČTK/Roman Vondrous

Předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček si dnes opět „zařádil“ v jednacím sále. V odkazu na scénu z filmu Strážci galaxie ukázal svému kolegovi zvedání prostředníčku. Je zřejmé, že nešlo o výraz neúcty či urážku, ale přesto do Sněmovny nepatří. Stejně jako tam nepatřil za Mirka Topolánka. V současné době už ale takové jednání vysoce postaveného politika nikoho nepohorší tak, jako když tehdejší šéf ODS ukazoval Miroslavu Kalouskovi, že je jednička.

Stejně jako celý národ totiž zhrubli i politici. Ti, co by měli být následováníhodnými členy společnosti, se z části proměnili ve sprosťáky. Nikoli obsahem alkoholu v krvi, ale dle mluvy, jako by někteří poslanci do práce přišli z hospůdky páté cenové skupiny. V čele této party pomyslně stojí prezident, který jasně dokazuje, že o slušnosti slyšel možná kdysi od rodičů.

To se potom těžko diktuje ostatním politikům, jak by se měli chovat. Někteří totiž trpí představou, že čím jsou hrubší, přisprostlejší a laciní, přibližují se svým voličům a těm to imponuje. Stávají se totiž „lidovými“. V tom špatném slova smyslu, ovšem.

Radek Vondráček dnes určitě uslyší trochu kritiky, ale zároveň se může těšit i na podporu, kterou mu někteří občané poskytnou. Chovat se jako malé dítě, které neřeší, kde se co sluší a nesluší, je dnes zřejmě trendy. Vybočuje to z představy o politikovi jako o mluvící hlavě a to je pro někoho osvěžující.

Ve skutečnosti se prostředníček, stejně jako tanec na předsednickém pultíku k funkci předsedy Sněmovny nehodí. A je ostudou, že člověk s chováním hulváta může takovou funkci zastávat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner