Zelená cesta do Ruska. Šílenství, které zachvátilo Evropskou unii

Fridays for Future - demonstrace (Pixabay)

Fridays for Future - demonstrace | FOTO: Pixabay

Festina lente, říkali staří Římané, a měli pravdu, napadne člověka při pohledu na dnešní zelené šílenství, které zachvátilo Evropskou unii a které dosáhne svého vrcholu, pokud Angelu vystřídá „zelená“ Annalena, což zajisté zvýší německou energetickou závislost na Rusku. Racionálně vzato, pokud se Evropa „vzdá“ svého průmyslu ve prospěch uhlíkové neutrality, globální dopad na přírodu bude zanedbatelný, stejně jako je tomu v případě evropského znečištění.

Velcí hráči jako Čína, Spojené státy či Indie se k ničemu podobnému nechystají, třebaže se nová americká administrativa opětovně přihlásila k pařížské klimatické dohodě. Není pochyb o tom, že „divoká parta“ kolem viceprezidentky Kamaly Harrisové má bizarní představy, pokud jde o environmentální politiku, což platí stejně tak pro její levicové experimenty. Je tady ovšem jedno velké „ale“. „Kapitáni“ amerického průmyslu jsou mnohem tvrdší protivníci nežli jejich evropské protějšky, kteří se podvolili překvapivě snadno, zejména v automobilovém průmyslu – páteři unijní ekonomiky.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Jeden z hlavních problémů je v tom, že lidé jako Annalena Charlotte a Alma Baerbocková nikdy „nepracovali“ jako my, obyčejní smrtelníci, ale ihned po ukončení vysokoškolských studií zapluli do blahobytného bruselského úřednického světa, odkud plynule přešli do světa velké stranické politiky.

Pohybovali se v „odhlučněném“ prostředí, kde se vše řešilo v klidu přítmí vysokých cílů a vizí. Saturováni vysokými příjmy žijí v „měkkém“ sociálním prostředí, zajišťujícím špičkový edukační systém pro jejich ratolesti od školky až po nástup na prestižní univerzitu.

„Obyčejný“ člověk z „východu“ nemá pro levicové experimenty, zahrnující „dokonalý“ zelený svět, velké pochopení. Plat má stále nízký, žije v permanentním shonu, aby jakžtakž uživil svoji rodinu, zaplatil hypotéku, půjčky a podobně. Každé ráno pospíchá s dětmi do „sídlištní“ školy, přetékající ve švech, kde panuje skutečná sociální rozmanitost, v dobrém i špatném slova smyslu.

My, co nežijeme v bublině unijní „aristokracie“, nemáme valného pochopení pro to, že bychom se v budoucnu měli vzdát svobody cestování a z našich podprůměrných příjmů platili stále vyšší a vyšší daně ve jménu novodobého, zeleného feudalismu.

Je mi líto, ale po pádu komunismu jsme si tak nějak zvykli žít a myslet v dimenzích, kde není místa pro „pokrokové“ vědecké experimenty. Dějiny nás naučily, že z německých pokusů ve 20. století se naše stará dobrá Evropa nevzpamatovala fakticky dodnes.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]