Máme ještě prezidenta? Nebo už jsme přešli do nové fáze přímé demokracie, kde je taková postava zbytečná? Ne že by někomu momentální hlava státu chyběla, když vynecháme fanoušky, co odezírají z jeho rtů každé hluboké slovo, ale už se obáváme, že se něco stalo. Kde je nafukovací člun, který si Češi oblíbili skoro jako prezidentské projevy ke konci roku?

Jiří Ovčáček nás zásobuje na svém Twitteru celou řadou významných sdělení, bez kterých se nemůžeme v našem každodenním životě obejít. To je v pořádku. Má to i duchovní rozměr. Tak třeba nám sděluje: „Počátkem pýchy je opustit Hospodina, v srdci se od Stvořitele odvrátit.“ Tak s tím se těžko polemizuje. Pak se zjistilo, že do Ovčáčkova pořadu na Soukupově televizi „hosté nebudou zváni podle kritéria má/nemá rád pana prezidenta“. Aspoň to tvrdí pan Jiří. Proč nám to říká? Někdo snad pochybuje o jeho přísné profesionalitě a nestrannosti?

Občas projeví i docela lidské obavy o stav a budoucnost naší mladé demokracie: „Nedivil bych se, kdyby časem byl trestem za ničení duhové vlajky pobyt v převýchovném táboře pro jedince s vysokou uhlíkovou stopou.“ Ale asi to dopadne dobře, protože český arcibiskup podpořil polského arcibiskupa ohledně nějakých sporů s homosexuály a hodnoty tak byly uvedeny na správnou míru.

Kromě duhové vlajky byli zlikvidováni i hraboši, s kterými nemá Ovčáček ovšem žádné slitování. To chápeme, teď je křesťan a tam je to s nesmrtelnou duší u zvířat pochybné, tak co.

Ale v celé té záplavě nezbytných informací, žehnání, nabádání a varování není nic o tom, jak se daří našemu přímo zvolenému panu prezidentovi. Daří se mu dobře? Daří se mu vůbec nějak? Plavba bude? Co si myslí o zatýkání a mlácení agentů CIA a Sorose v Moskvě? Komu fandí v americko-čínské celní válce, když má kamarády na obou stranách?

Ale chápeme. Třeba se pan prezident drží ve skrytosti, aby po něm nešli placení přisluhovači sluníčkářské havloidní mafie. Potřebuje si odpočinout. Několik měsíců sbíral energii na jeden podpis, tak má nárok si dát aspoň o dovolené pohov od slídivých zraků.

My se jen tak ptáme, jestli je všechno v pořádku. Nic víc.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora