Žena pod vlivem alkoholu v Petěrburgu upadla do Věčného plamene a uhasila ho

yandex.ru

Věčný oheň v Sankt Petěrsburgu | FOTO: yandex.ru

Ruská agentura TASS byla zplnomocněna prohlásit: Petrohradští policisté hledají ženu, která pod vlivem alkoholu upadla do Věčného plamene u pomníku na Martově poli v Sankt Petěrburgu a uhasila ho. Zprávu TASS přinesl ve čtvrtek.

„Podle předběžných údajů žena pod vlivem alkoholu upadla do Věčného ohně, v důsledku čehož zhasl,“ uvedl spolupracovník agentury.

Podle TASSu nebyl památník poškozen a společnost Petersburggaz oheň rychle obnovila.

Ministerstvo vnitra v Petrohradě a v Leningradské oblasti TASSu tuto informaci potvrdilo a sdělilo, že očitý svědek nemilého incidentu nahlásil zánik plamene policii. „Na základě výsledků ověření bude učiněno procesní rozhodnutí.“

Věčný plamen byl zažehnut v roce 1957, roce 40. výročí Říjnové revoluce. O deset let později byl Věčný plamen zapálen u hrobky Neznámého vojína v Moskvě a z Martova pole byl také přenesen na další místa do Sevastopolu, Volgogradu a na Piskarevský pamětní hřbitov.

Jsme rádi, že to nakonec ještě relativně dobře dopadlo. Dočasné zhasnutí Věčného plamene se vyřešilo rychleji než dočasný pobyt Moskvou vyslaných vojsk do různých zemí. V této těžké koronavirové době, kdy ven nevychází ani prezident Putin a COVID-19 zachvátil i premiéra Mišustina a ministryni kultury, ceny ropy spadly dolů a Rusko muselo odložit referendum o potvrzení setrvání věčného prezidenta v úřadu i květnovou přehlídku ke Dni vítězství, by to byla velká rána. Ráznost, s jakou se podařilo problém vyřešit, je jistě symbolem toho, jak si v Rusku poradí i se vším ostatním. Věříme, že skutečně „na základě výsledků ověření bude učiněno procesní rozhodnutí“. Pokud jde o procesní rozhodování, patří Rusko k nejlepším na světě, a to je hlavní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner