Zoufalý Soukup zve Fialu do Duelu a říká, že televize má být vyvážená

FB: TV Barrandov

Jaromír Soukup | FOTO: FB: TV Barrandov

Údajná proměna Jaromíra Soukupa nabírá na obrátkách. Majitel TV Barrandov, na nějž se vykašlal jeho dvorní politický host Miloš Zeman, se mění před očima. Pravděpodobněji sice spíš přestal s přetvářkou, kterou měl velmi dobře zaplacenu z Číny, ale svůj přístup přehodnotil. Důkazem má být i pozvánka pro staronového předsedu ODS Petra Fialu do pořadu Duel. Slova, která Soukup použil na sociální síti, ovšem od něj zní směšně.

„Pravicová ODS zvolila předsedu a já Petru Fialovi gratuluji,“ překvapil konferenciér komerční stanice, který Fialu ve svých pořadech vždy napadal a urážel. „Jsem demokrat a ctím výsledky voleb! Stejně tak zastávám názor, že TV má být vyvážená. I z tohoto důvodu jsem investoval do médií jako do důležitého ochránce demokracie. A proto doufám, že PF přijme pozvání do mého Duelu,“ napsal Soukup na Twitter.

Nic zvláštnějšího od podnikatele, který za čínské peníze měsíce dělal propagandu Zemanovi, Babišovi a Okamurovi, dlouho nikdo neslyšel. Zvrat v chování, který je vidět už v Soukupově pořadu Moje zprávy, pokračuje i na sociální síti. Rozhodně se ovšem jedná hlavně o pokus získat diváky, kteří doteď majitele TV Barrandov brali pouze jako hradní loutku. Teď si naopak Soukup hraje na demokrata a neváhá se postavit ani proti prezidentovi, kterému do současnosti pouze pochleboval.

Těžko říct, jak Petr Fiala na výzvu majitele komerčního televizního kanálu zareaguje. V době, kdy Soukup oznámil založení vlastního politického hnutí, totiž ODS ohlásila, že se její zástupci nebudou účastnit žádných pořadů na TV Barrandov. Jestli si její ředitel myslí, že nyní, když se snaží postavit na druhou stranu politické barikády, strana názor změní, možná bude překvapen.

Za několik měsíců se totiž Soukup stačil zapsat tak vehementně, že se špatně zapomíná, komu celou dobu sloužil. Jednou to podnikatele dohnat muselo, málokdo ale čekal, že to bude dřív, než ho doženou dluhy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner