Hlavenka: Nevadí, že vláda dělá politickou propagandu. Potíž je v tom, že nejspíš dělá JENOM to

repro ČT

Vládní představitelé nastoupení k uvítání nákladního letadla | FOTO: repro ČT

Pohled na vládní špičky postávající v čase vyhlášeného stavu nouze na letištní ploše, aby se vyfotily s nákladním letadlem, vyvolal v pátek vlnu kritiky. Ze židle zvedl i známého podnikatele a investora v oblasti informačních technologií Jiřího Hlavenku, který v minulosti investoval mimo jiné do firmy Kiwi.com na prodej levných letenek a v této souvislosti nahlédl do problematiky logistiky dopravy.

Jihomoravský podnikatel se nepohoršuje nad potřebou politiků zapózovat před novináři, vadí mu ale skutečnost, že takto mrhají časem i v okamžiku přicházejícího zásadního ohrožení celé země.

„Vláda vítá ochranné pomůcky tiskovou konferencí! Ochranné pomůcky děkují za přivítání a slibují, že budou věrně chránit,“ karikuje Hlavenka na Facebooku počínání vrcholných vládních představitelů a ptá se po logice jejich jednání. „Sedne si Babiš za volant ještěrky a začne nakládat? Začne Schillerová osobně kontrolovat ‚dodáky‘ a orazítkuje výdajový pokladní doklad? Bude Hamáček ověřovat osobně kvalitu přivezeného tovaru?“ pohrává si podnikatel s absurdním výjevem z pátečního odpoledne.

FB Jiří Hlavenka

Z předmětné události pak vyvodil nevyhnutelný závěr, že tento stát „řídí šílenci“, což také náležitě zdůvodňuje. „Ochranné prostředky sem letí den, to jest operativní štáb už dávno ví, komu a kam půjdou – to, co po příletu okamžitě nastává, je logistika, distribuce. Přeložit, naložit, rozvézt. Rychle. Nic víc. Přítomnost premiéra a dvou vicepremiérů nejenže je zbytečná, ale i škodlivá: pánové a dámo, zavazíte zde. Zdržujete provoz,“ vysvětluje Hlavenka.

Podnikatel nahlíží obtížnost bezprecedentní situace, v níž se i politici ocitají. Tím méně ale přistupuje na mrhání časem, jaké předvedli na letišti. „Vedení státu – premiér, ministři – musí mít plné ruce práce s rozhodováním o dalším postupu. To jsou zodpovědnosti, které z nich nikdo nesejme, které jsou pouze na nich. Stovky rozhodnutí. (…) Kvůli tomu mají sedět na vládě a jednat bezmála v režimu 24/7, nikoli trajdat na letiště a zpět – to jsou pro každého z nich dvě drahocenné hodiny času,“ vypočítává Hlavenka. Místo toho politici podle něj „stále jedou svoje píár: být viděn v televizi, pokud možno desetkrát denně. Vyjádřit se úplně ke všemu, hlavně ale na mikrofon a na kameru.“

Jak už bylo řečeno úvodem, Hlavenka nevidí u politiků obecně potíž v potřebě sebeprezentace, připomíná však, že teď k tomu není vhodná chvíle. „Mně vlastně až tak nevadí, že dělají politickou propagandu – jenomže klíčí podezření, že dělají JENOM politickou propagandu. I v těchto obtížných časech pro celou zemi,“ uzavírá podnikatel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner