Hlávka salátu porazila britskou premiérku. Vydržela déle

Britská premiérka Liz Trussová (ČTK / AP / Alberto Pezzali)

Britská premiérka Liz Trussová | FOTO: ČTK / AP / Alberto Pezzali

Náhlý konec úřadování britské premiérky Liz Trussové, která dnes oznámila rezignaci po pouhých 44 dnech ve funkci, udělal tečku i za sázkou britského bulvárního listu, který sledoval, zda bude mít delší život ministerská předsedkyně nebo hlávka ledového salátu. List The Daily Star v živém přenosu slavnostně vyhlásil vítězství listové zeleniny, která nakonec vydržela v poživatelném stavu déle než Trussová v čele vlády.

Vtipy se salátem odstartoval minulý týden list The Economist, který přirovnal Trussovou k tajícímu ledovci a napsal, že premiérka má životnost “asi jako ledový salát z regálu v obchodě”. The Daily Star se rozhodl toto tvrzení ověřit v praxi, a v pátek proto před kamery umístil hlávku salátu v blonďaté paruce a fotografii premiérky a nechal sledující tipovat, kdo nakonec v souboji zvítězí.

Salát koupený za 60 pencí v supermarketu, který má vydržet čerstvý asi deset dní, začala nepřetržitě sledovat kamera. V anketě, která video doprovázela, přitom lidé mohli hlasovat, jestli salát vydrží déle než Trussová v čele kabinetu, který ztratil důvěru kvůli nepovedenému návrhu daňových reforem. Přes 90 procent sledujících fandilo hlávce salátu a jejich favorit nakonec vyhrál.

Na videozáznamu se krátce po dnešním premiérčině oznámení o rezignaci objevil titulek “Salát přemohl Liz Trussovou” a otevřená lahev sektu. Autoři žertovného experimentu také zvou na projev vítěze k národu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články