Hlavní problém EET? Nemravnost

Eric Drooker

Zdá se, že mnohým uniká (ač je to neustále opakováno), že hlavním problémem EET je kromě ohrožení malého podnikání především jeho nemravnost, kdy přebujelý neefektivní státní aparát, jenž mrhá našimi společnými prostředky, dělá vše pro to, aby nemohl bý kontrolován, zatímco občany chce kontrolovat dokonale. Je třeba si uvědomit, že stát není rodič a občané nejsou jeho nezdárné děti, kterým není nic do toho, co maminka s tatínkem dělají za zavřenými dveřmi.

Celá šedá ekonomika je minoritní problém v porovnání s neefektivitou státního aparátu. Bohužel i hráč na automatech utratí peníze efektivněji než stát. Tahle země nemá problém s tím, že by nefungovala, protože má šedou ekonomiku, nefunguje, protože je špatně vedená. Více peněz z daní to nevyřeší.

Je to jako by lidé nosili kýble s vodou do společné nádrže, která má sloužit všem a současně se po kolena brodili ve vodě, která z té nádrže odtéká spoustou děr a správce nádrže (s vrtačkou za zády) hlasitě volá, že problém je v tom, že si trochu odlili doma do dřezu. Ano, nebylo to od nich hezké. Ale ten problém jsou ony díry!

A přiznejme si, tohle není práce pana Babiše, ten se jen stávající stav snaží udržet, protože mu vyhovuje. Tohle je výsledek „práce“ všech vlád, které tu od roku 1989 máme, a jestli to chceme změnit, musíme volit jiné lidi. Klidně malé strany, hlavně někoho jiného. Mnozí věřili, že ANO je „to“ řešení, ukázalo se, že není. Nedá se nic dělat, jedeme dál. Co tě nezabije, to tě posílí, ale jen vůl (a Homer Simpson) dělá stejnou chybu dvakrát. Lepší riskovat, než to vzdát. Hlavně to ale zkusit a jít k volbám. Dokud tu nějaké máme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner