Hledáte zaměstnance? Stačí nabídnout 150 000 měsíčně a byt v centru Prahy za 1500

ČTK

Bývalý generální ředitel finanční správy Martin Janeček | FOTO: ČTK

Sháníte zaměstnance pro svou firmu? Na ministerstvu financí vymysleli poměrně jednoduché řešení pro všechny zaměstnavatele, kterak nalákat schopné lidi do firmy (pokud tedy firma nenaláká do té doby ministerstvo). Stačí do inzerátu napsat, že uchazeč dostane měsíční plat 150 000 korun měsíčně a byt v centu Prahy za 1500 korun. Pardon! To je moc, tak jen 1493 korun.

Ministerstvo financí si dalo za cíl narovnat podnikatelské prostředí. A to se podařilo. Státní zaměstnanec, šéf finanční správy Martin Janeček pobírá plat 150 000 korun měsíčně a k dispozici má byt v centru Prahy, kde platí 1493 korun včetně poplatků. Podobně laděná nabídka by mohla fungovat i soukromým podnikatelům.

Dáte zaměstnancům po vzoru ministerstva plat, který přesahuje průměrnou mzdu jen pětkrát. K tomu jako drobný benefit bydlení v centru Prahy za cenu holobytu a máte vystaráno. Při rekordně nízké nezaměstnanosti existuje slušná šance, že najdete schopné a pracovité lidi. Pokud si podobnou nabídku náhodou nemůžete dovolit, zdá se, že nedovedete řídit firmu jako stát. A pak, že je třeba to dělat obráceně…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner