Hnědý sliz tleská odklízení „havloidních smažek“ a Zeman je v pohodě

Eric Drooker

Jedním ze způsobů, jak se vyhnout reakci na nepříjemnou výzvu, je, že děláme, že jsme ji nepochopili. Přesně tak se teď zachoval prezident Zeman.

V neděli odmítl kritiku předsedy ODS Petra Fialy, podle něhož je ostuda, že se nedistancoval od sobotní demonstrace v Praze. Zemana na demonstraci přišlo podpořit asi 1000 lidí. Akci svolaly Hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracie.

S hraným nepochopením Zeman pravil: „Žijeme ve svobodné společnosti, kde každý občan může demonstrovat, jak ve prospěch někoho, tak proti někomu. Já přeji panu předsedovi Fialovi, aby se našel dostatečný počet demonstrantů, kteří budou demonstrovat na jeho podporu,“ reagoval dnes Zeman.

To nějak Zemanovi zase nedošlo. Nejde o svobodu slova, Sládek a Bartoš si řečnili na Hradě a na Václaváku, jak se jim zlíbilo, a ještě jim u toho asistovala policie, která odklízela odpůrce. Těžko říct, o čem tu Zeman mluví.

Na demonstraci ovšem zazněly dost ostudné výroky a mluvily figury dosti nechutné. Adam Bartoš na Hradě hovořil o vlastizrádných politicích, médiích a neziskovkách, „vetřelecké krizi“. Zeman byl veleben a jeho protikandidát v prezidentské volbě byl označen jako „cizák a zavilý nepřítel všeho českého“. Zeman byl sice shovívavě pokárán za „levicové vize“ a představy o eurofederalismu, ale Bartoš mu odpustil a řekl, že národ stojí za ním. Unie se prý rozpadá a máme z ní okamžitě odstoupit. Naše vláda je vlastizrádná a protinárodní a má okamžitě odstoupit. Demisi má zařídit prezident, když zatím demonstrace bartošovců nepomohly. „Odvolejte veřejného škůdce Bohuslava Sobotku,“ hřímal zkrachovalý redaktor iDnesu Bartoš, kterého si konečně někdo všímá a musí být šťasten. Zeman má na Hradě stáhnout ten „modrý hadr se satanskými hvězdami“. A tak dále.

Zásah policie, která odvlekla aktivisty snažící se náckovský pochod zastavit, komentovala Bartošova Národní demokracie na svém Facebooku komentářem k videu: „Odklízení havloidních smažek aneb Momentka ze včerejšího pochodu a demonstrace ‚Vlastenci, na Hrad!!. Několik těchto vlastizrádných individuí na hranici zletilosti svými vyhublými těly zatarasilo přístup do ulice Na Příkopě.“

Ano, někteří vlastenci, jak se zdá ze záznamu, měli těla dost statná. Ne všichni z posiloven a cvičišť domobrany.

Hlavně pozor na ty židy!

Jen pro dokreslení, od koho se nechce Zeman distancovat. Bartoš je známý známý antisemita. Neštítí se výroků jako: „Dobře víme, že v klíčových okamžicích novodobé české historie, které rozhodně nemohou být vnímány pozitivně, sehrál neblahou roli právě židovský element. Příkladem budiž například období slánskizace (a únor 1948), nástup Charty 77 (a předtím zinscenované pražské jaro 1968 v návaznosti na dění na Blízkém východě), stejně jako politický puč roku 1989, který opět a do třetice v poválečném uspořádání přivedl na politické výsluní politiky židovského původu, kteří více než český národní zájem sledovali zájmy svého vlastního etnika a často i své zájmy osobní.“

Zeman by měl vědět, ale možná už neví, že není řeč o svobodě slova. Jde o to, že na jeho stranu se staví odporná individua, bartošovci, konvičkovci, teď i zombie Sládek. Kdo neřekne, že se mu tito nočníčkoví lidé nelíbí, tak se zdá, že se mu tedy asi líbí. Můžeme klidně věřit tomu, že se mu nelíbí a představují pro něj jen pár jednotek procent, která by mohla ale jednou hrát klíčovou roli v druhém kole další prezidentské volby. Proč si ta individua z podsvětí pohněvat, že? Takový užitečný štěrk pod nohama, aby se dalo ještě jednou vylézt nahoru.

Ostatně pan Fiala se taky ozval v rámci své svobody slova. A tak se budeme všichni vyjadřovat až do soudného dne, než se něco nestane.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner