Hněv Babišových odpůrců narůstá. Premiér své problémy nezamete pod koberec

Je to neuvěřitelné, ale na čtvrté demonstraci za nezávislost justice se podařilo téměř zaplnit Václavské náměstí. Tohle Andrej Babiš, který včera našel 8,6 miliardy korun, aby uplatil voliče, jistě nečekal. Občané ukázali, že si svobodu a demokracii nenechají vzít.

Hnutí ANO možná uspěje ve volbách. Ale jeho problémy byly jasně pojmenovány a občané ukázali, že není možné sebrat jim to, co v roce 1989 vybojovali. Atmosféra demonstrace je jasná: My se nedáme. Chceme demisi. A tohle je tak zásadní vzkaz, že jej nezakryje ani Mf DNES, ani Lidové noviny, ani TV NOVA.

Desítky tisíc lidí dali najevo, že jim není jedno, co se děje, ač by si to Babiš přál. Ano, bude tvrdit, že je to kampaň. A víte co? Je to kampaň. Kampaň za obranu toho, aby Česká republika i nadále stála na straně západních a demokratických zemí.

Střet zájmů. StB. Lži. Ovlivňování justice. Prezident Miloš Zeman. Všechno na Václavském náměstí zaznělo. Andrej Babiš dal více než tři miliardy korun za to, aby umlčel média. Nepodařilo se mu ale umlčet Českou republiku. Ač by si to jistě přál.

Když člověk stál na Václaváku, musel pocítit hrdost. Hrdost na to, že páteř svobodných lidí nelze tak jednoduše ohnout. Jistě, Babiš možná ještě najde nějaké ty miliardy. Ale všechny si nekoupil a ani nekoupí. A to je prostě skvělá zpráva.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme