Hnutí ANO inkasuje miliony, jeho příznivcům se daří, ale Česku škodí

youtube

Andrej Babiš šel do politiky údajně kvůli tomu, že „všetci kradnú“ a on prý to chtěl změnit. A tak založil hnutí ANO. Jenomže se ukazuje, že tady šlo především o miliony korun ze státní kasy a koryta pro jeho věrné.

Na ministerstvech, krajích a městech pod vládou babišovců začaly masivní čistky, kdy odborníci jsou nahrazováni poslušnými loutkami. K tomu došlo například ve Správě železniční dopravní cesty a v pražském dopravním podniku. Ten se navíc stal zlatým dolem pro kamaráda místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka advokáta Květoslava Hlínu, který ve skutečnosti vládne pražskému městskému dopravci a inkasuje z něj miliony korun, přičemž není vůbec jasné za co. A tento právník takto získává lukrativní zakázky z měst, obcí a společností, které Babišův spolek ovládá.

Další miliony korun inkasují členové dozorčích rad státních, polostátních a obecních firem, na které má ANO rozhodující vliv. Ostatně i sám Babiš je podezřelý z dotačních podvodů za desítky milionů korun tím, že účelově založil firmu Čapí hnízdo, aby mohl z Evropské unie vylákat padesát milionů korun. A je typické, že Středočeský kraj, ovládaný jeho lidmi, prakticky nedělá nic pro zpětné vymožení této neoprávněně přidělené dotace.

Ukázkově odstrašujícím příkladem působení ANO je Praha, kterou rovněž toto hnutí ovládá. V hlavním městě bývalo zvykem, že trvale probíhala výstavba nových linek metra. Po dokončení prodloužení trasy A z Dejvické do stanice nemocnice Motol však byla výstavba nových úseků podzemní dráhy po desítkách let zastavena.

Za současného anoistického vedení Prahy nebyla zahájena jediná velká dopravní stavba. Místo toho přichází radnice se šílenými nápady na zklidnění Severojižní magistrály, po které by jezdila kola, a autům by zůstal vyhrazený jeden jízdní pruh. To by ovšem znamenalo jediné: totální dopravní kolaps v metropoli. Rovněž myšlenka současných radních na převedení železniční dopravy do tunelů pod Prahou má snad jediný smysl, odvést pozornost Pražanů od skutečných, vážných a neřešených dopravních problémů.

Fakta tedy hovoří jasně, hnutí ANO nejde o zlepšení životů obyčejných lidí, kterými se tak rádo zaklíná, ale pouze o prospěch svých členů a příznivců. Naopak tím, že vláda Andreje Babiše se hodlá opírat o hlasy komunistů, výrazně přispívá k ohrožení demokracie v naší zemi.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner