Hnutí ANO v Náchodě se zlobí, jeho předseda uráží demonstranty

Facebook

Andrej Babiš v Náchodě. Vpravo vpředu předseda MO ANO Náchod Jiří Prokop | FOTO: Facebook

Premiér Andrej Babiš navštívil tento týden Náchod. Na nádraží tam na něj čekala skoro stovka demonstrantů, kvůli nimž pak musel změnit svůj program. To se ale vůbec nelíbí šéfovi tamní organizace hnutí ANO, který na sociálních sítích uveřejnil příspěvek, v němž demonstranty kritizuje. Nezmínil ale například chování Babišovy ochranky, která – jak informoval deník FORUM 24 – některým protestujícím vyhrožovala.

Kateřina Sekyrková

Předseda MO ANO Náchod Jiří Prokop napsal text nazvaný „Návštěva pana premiéra Babiše v Náchodě“. Babiš podle něj přijel „řešit problémy, které nás zde trápí, jako je potřeba zavedení rychlého a přímého železničního spojení s krajským městem a Pardubicemi, ale i možnosti pravidelné železniční dopravy do polské Vratislavi, ale také například nutnosti obchvatu města“.

Prokopovi se velmi nelíbilo, že se skupina občanů rozhodla uspořádat protest. „Přivítání, jaké se dostalo panu premiérovi včetně ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karlu Havlíčkovi a ministryni Kláře Dostálové od přibližně 70 lidí bylo nejen nedůstojné, ale především svým ubohým křikem a chováním naprosto zbytečně zabránili plánované tiskové konferenci, která měla proběhnout na nádraží. Nikdo se tak nedozvěděl nejen smysl návštěvy pana premiéra a ministrů, ale především propásli šanci otevřeně položit otázky přímo panu premiérovi,“ napsal.

FORUM 24

Podle Prokopa by měli demonstranti s Babišem hovořit. „Křičet, držet transparent a nadávat umí každý, ale diskutovat, na to už každý nemá. Je škoda, že se nenašel nikdo z protestujících, který by měl odvahu s panem premiérem mluvit. On by se nebránil. Takto jen demonstrující dokázali, že každý má právo na to chovat se jako hlupák. Promarnili tak jedinečnou příležitost dokázat, že jim skutečně o něco jde, že chtějí problémy, které je trápí, řešit, a ne jen pořvávat a urážet,“ kritizuje předseda náchodského ANO.

Prokop prý nikomu nebere právo demonstrovat, nelíbí se mu ale forma. „Formou, kterou demonstrující zvolili, jen ukázali, že nemají na víc než se chovat jako skupina pubertálních chuligánů,“ napsal Prokop s tím, že novináři prý neuváděli pravdu, když psali, že Babiš před demonstranty utekl. Přitom se kvůli nim měnil oficiální program a předseda vlády se skutečně urychleně přesunul do dopravní kanceláře na náchodském nádraží. I tak se ale protestujícím podařilo narušit jeho mediální výstup.

„Jsem rád, že mnoho obyvatel města Náchoda, a to i ti, kteří nemají pana premiéra v oblibě, odsoudili hrstku demonstrantů, kteří udělali Náchodu spíše ostudu, než aby svůj nesouhlas s osobou pana premiéra nějak konstruktivně řešili,“ prohlašuje regionální funkcionář hnutí ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner