Hoch hrál po nocích na mobilu a flákal školu. Z postele ho vytáhla až policie

Ilustrační snímek (Pixabay/StockSnap)

Ilustrační snímek | FOTO: Pixabay/StockSnap

Poměrně netradiční zásah absolvovali toto pondělí bavorští policisté. Na oznámení školy totiž jeli do malého města Oberstreu tahat z postele třináctiletého školáka, který hraje celé noci na mobilu a logicky mešká vyučování, protože se ráno a dopoledne potřebuje vyspat. Přítomnost mužů zákona ovšem měla kýžený efekt a záškolák byl rázem čilý jako rybička.

Podle portálu Süddeutsche Zeitung, který s odkazem na tiskovou agenturu DPA o kuriózním policejním zásahu tento týden informoval, muži zákona vyspávajícího teenagera vytáhli z postele a donutili chlapcova otce, aby nezvedeného syna odvezl na vyučování. Byli to přitom právě zaměstnanci školy, kteří strážce zákona na vše upozornili.

„Střední škola se obrátila na úřady kvůli tomu, že chlapec opakovaně a bez omluvy meškal vyučování. Proto se u rodiny doma v Oberstreu v okrese Rhön-Grabfeld v pondělí zastavila hlídka,“ uvedl portál s odkazem na nejmenovaného policejního mluvčího. Zaskočený otec mužům zákona řekl, že jeho syn není schopný vylézt z postele.

Podle mluvčího policie to bylo dáno tím, že chlapec dlouho do noci hrál hry na svém telefonu a ráno tak pochopitelně nebyl vůbec odpočatý. Po rozhovoru s hlídkou se ovšem vše obrátilo k lepšímu, protože se hoch bez odmlouvání nechal otcem odvézt na vyučování. Mluvčí policie uzavřel, že školy se na strážce zákona obracejí kvůli zanedbávání docházky poměrně často, ale liší se, kolik zameškaných hodin je vyprovokuje k akci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články