Hokejista Nový hájí Babiše a vypráví hlouposti o mešitách ve Francii

Eric Drooker

Ve Francii je dnes více mešit než kostelů, to si myslí československá hokejová legenda Milan Nový. Tuto do očí bijící lež sdělil bývalý sportovec v rozhovoru pro Parlamentní listy. Dezinformační web sice tuto informaci rozhodně uvítal s povděkem, ale uznávaný hokejista se ztrapnil na plné čáře.

Pro bývalého reprezentanta, který je stále nejlepším střelcem československé historie, je největším nebezpečím migrace. Přestože se u nás za celou dobu, kdy nás někteří populisté straší hordami nepřizpůsobivých migrantů, neobjevili, Nový podlehl demagogickým výkřikům Okamury a spol.

Jaksi se ovšem neobtěžoval s tím si zjistit fakta, aby nevypadal jako lhář, nebo hlupák. To se mu ovšem podařilo během několika vět. „Já vám řeknu příklad. Ve Francii už je dneska víc mešit než kostelů,“ vyprávěl v rozhovoru pro PL. Těžko říct, kdo bývalému hokejistovi tuto informaci sdělil, ale evidentně měl problémy s matematikou.

Co se týče kostelů ve Francii, podle dostupných zdrojů se jich zde nachází zhruba 40 tisíc. Naproti tomu mešit je v zemi přibližně 2500. Takové drobnosti ovšem šiřitelé strachu a dezinformací absolutně nezajímají.

Milan Nový je nejen „odborníkem“ na otázku migrace, ale svůj názor má i na českou politickou scénu. „Já si myslím, že vláda pracuje, že ekonomika běží výborně. Netvrdím, že pan premiér je čistý jako lilie, ale zatím mu oficiálně nikdo nic nedokázal, a mně tam chybí především nějaké to uznání té jeho práce,“ vysvětluje úspěšný sportovec.

„Je to pracovitý člověk, který má nějakou vizi a představu. Ale pořád jsou tu nějaké útoky a ataky na něj,“ říká Nový. Nevšímá si ovšem, že Babišova vize sice existuje, dokonce i v knize, ale jsou to stejné hlouposti jako jeho porovnávání počtu kostelů a mešit ve Francii.

Po Jaromíru Jágrovi se tak další hokejista, hodný obdivu, nechal oblouznit populistickými výmysly. Zatímco legendární 68 si k Babišovi přibral ještě prezidenta Zemana, Nový je spíše fanoušek fantaskních dezinformací okamurovců a jim podobných.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]