Hokejová legenda Jiří Hrdina: Na Hradě potřebujeme charakterního člověka

(HC Sparta Praha / se souhlasem)

FOTO: HC Sparta Praha / se souhlasem

Jiří Hrdina, bývalý hokejový reprezentant, mistr světa, olympijský medailista a trojnásobný vítěz NHL pravidelně glosuje na sociální síti Twitter politické dění v české politice. V rozhovoru pro Týdeník FORUM vysvětluje, proč se rozhodl v prezidentských volbách podporovat Petra Pavla. Mluví také o kampani Andreje Babiše, kterou považuje za nechutnou. „Pokud by se povedlo dostat po nemocném chaotovi na Hrad rozumného člověka, bylo by to skvělé,“ říká na adresu Petra Pavla.

Proč jste se rozhodl v prezidentských volbách podporovat generála Petra Pavla?

Rozhodl jsem se už dávno. Na svém Twitteru jsem už zhruba před rokem, možná i déle, avizoval, že generál Petr Pavel by se mi líbil v roli prezidenta. V podstatě od té doby, kdy to ani nebylo aktuální, kdy trochu váhal, jestli bude, nebo nebude kandidovat, tak jsem ho chtěl jako prezidenta po Zemanovi. Důvody byly v podstatě jednoduché. Posledních třicet let reprezentoval Českou republiku v NATO, při misích v zahraničí nebo jako náčelník generálního štábu. Byl mi také sympatický svým projevem, jak zachovával klid, nezbláznil se při každé výjimečné situaci, jeho rozhodování je přitom rychlé. Tak nějak si představuji, že by měl vystupovat prezident.

Generál Pavel vystupuje v kampani s heslem Vraťme Česku řád a klid. Je řád a klid něco, co České republika po deseti letech působení Miloše Zemana na Hradě a nějakých osmi letech hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem ve vládě potřebuje?

Absolutně. Myslím si, že je to skvěle zvolený slogan, který mi přesně sedí k jeho povaze i vystupování. K chaotovi Babišovi po osmi letech jeho vládnutí říkám: „Zaplať pánbůh za vítězství v parlamentních volbách.“ Pokud by se povedlo dostat po nemocném chaotovi na Hrad rozumného člověka, bylo by to skvělé.“

Jestli tomu rozumím správně, tak v parlamentních volbách jste podporoval koalici SPOLU?

Já jsem celoživotní volič ODS. Jinou volbu nemám. Zatím mě, až na pár výjimek, nezklamala. Zatím ji vždy reprezentovali lidé, za které jsem se nemusel stydět a o kterých jsem věděl, že budou reprezentovat a vládnout tak, jak si představuji, že by vlády, ministři a lidé, kteří rozhodují, měli vypadat.

Hodně se mluví o minulosti generála ­Pavla v komunistické ­straně a jeho účasti ve…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články