Holubová: Babiše a jemu podobných se zbavíme, až vychcípá naše generace

wikipedia.org

Eva Holubová | FOTO: wikipedia.org

Mezi umělce, kteří kritizují současné politické vedení naší země, patří i Eva Holubová. Populární herečce vadí, že občané volí politiky, jakými jsou Andrej Babiš a Miloš Zeman. Změna podle Holubové přijde až v momentě, kdy její generace „vychcípá“. Tímto výrokem herečka naštvala komunistu Pavla Kováčika, a tak dokázala, kolik pravdy v něm bylo.

Holubová je známá svým kritickým pohledem na vládnutí Babiše se Zemanem. Před druhými prezidentskými volbami podporovala Marka Hilšera i Jiřího Drahoše. Proti premiérovi byla protestovat i na Letné. A právě tam přišla na to, kdy bude možné se zbavit komunistů v čele státu.

Jak velmi ostře herečka poznamenala v rozhovoru na DVTV, je zřejmě nutné, aby její generace „vychcípala a přišli noví bojovníci“. Tím reagovala především na to, že přestože se na protestních akcích objevuje mnoho mladých lidí, má hnutí ANO i hlava státu velkou podporu. Holubová si myslí, že mají lidé nejspíše zdevastované mozky z dob totality.

Zároveň se oblíbená umělkyně pozastavuje nad tím, co Babiš celou dobu svého politického angažmá hlásá. „Že bude stát řídit jako firmu? Já to vůbec nechápu, nerozumím tomu. On je můj zaměstnanec,“ diví se Holubová.

Svým rázným názorem pořádně naštvala předsedu poslanců KSČM Pavla Kováčika. Ten na webových stránkách své partaje označil hereččina slova za pohrdání lidmi. Dále uvedl, že nebylo tak zle, jak Holubová tvrdí. „Každá doba má své, byli jsme o pár let mladší, rodily se děti, lidé prožívali své radosti i strasti. Hrála se divadla, točily filmy, na které se dodnes rádi podíváme. Každá doba má své klady i zápory,“ napsal Kováčik ve své reakci.

Na politické procesy, vraždy, věznění a pronásledování občanů Československa ovšem záměrně zapomněl. Nebo to mají být ty uváděné zápory? Komunista je pochopitelně se současnou situací spokojen. Vždyť Babišova vláda existuje jen díky KSČM a prezident jezdí na sjezdy komunistů se zdravicí. Třicet let po revoluci nepochopitelná situace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner