Home Credit odstupuje od partnerské smlouvy s Univerzitou Karlovou

ČTK

Petr Kellner | FOTO: ČTK

Společnost Home Credit po vlně kritiky odstupuje od smlouvy s Univerzitou Karlovou, na základě které měla škole poskytnout během tří let celkem 1,5 milionu korun. V reakci se nejdříve distancovala nejdříve Filozofická fakulta, následně začali sbírat podpisy i samotní studenti s požadavkem na její zrušení. 

FB Tomáš Zima

Nejvíce kritizovanou se stala pasáž o příslibu, že se strany zdrží všeho, co by mohlo poškodit dobré jméno a jejich vzájemnou pověst či negativně ovlivnit spolupráci. Docházelo tak k obavám, že by mohly být ohroženy akademické svobody. A to například v případě dizertačních prací o Číně, kde společnost spadající do investiční skupiny PPF Petra Kellnera působí.

Smlouvu podepsal rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima se zástupcem společnosti Jiřím Šmejcem 30. září bez souhlasu Akademického senátu. Po zvýšeném tlaku společnosti tak nabraly události velice rychlý spád.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner