Homofob? V žádném případě. Známý youtuber Kovy se zastal Petra Fialy

Youtuber Karel „Kovy“ Kovář (ČTK)

Youtuber Karel „Kovy“ Kovář | FOTO: ČTK

Jeden z nejúspěšnějších českých youtuberů Karel Kovář alias Kovy se zastal lídra koalice SPOLU a šéfa občanských demokratů Petra Fialy. Ten je některými obviňován z homofobie za slova ve své knize. Kovy, který před pár lety svým fanouškům přiznal, že je gay, to však považuje za nesmysl.

„Fiala obdivuje britský konzervatismus, na rozdíl třeba od Camerona nepodporuje manželství stejnopohlavních párů. Ok. Ve svém názoru je konzistentní, já s ním sice nesouhlasím, ale respektuju ho, ačkoli je napsán jakože drsňáckou PRštinou. Laciné? Ano. Homofobie? V žádném případě,“ napsal na twitteru Kovy.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

„Je normální spolu nesouhlasit, ale přitom se respektovat. Ale asi ne na sociálních sítích. Homofobů je samozřejmě kupa. Chtěli by nás léčit, zavírat do ústavů, nebo rovnou střílet. Ale labelovat takhle lidi s určitým chápáním manželství je olej v ohni už tak vyhrocené ‚debaty‘,“ doplňuje známý youtuber.

Těmito slovy Kovy reagoval na kritiku, která se na šéfa občanských demokratů snesla poté, co na sociálních sítích sdílel svou čtyři roky starou knihu Od A do Z. Některé čtenáře pobouřila zejména kapitola Rodina, ve které Fiala naznačuje své postoje k problematice homosexuálů.

„Jsem vděčný rodičům, jakou rodinu vytvářeli, a se svou ženou a dětmi se snažím o totéž. Věřím v rodinu, kterou společně zakládají muž a žena. Jsem přesvědčen, že jedině svazek muže a ženy je manželstvím,“ píše Fiala ve své knize.

Hned v následující větě však politik dodává, že nikomu nebrání, aby žil, s kým chce a jak chce. „Ale nikdo po mně nemůže chtít, abych věřil, že lidé stejného pohlaví mají vytvářet manželství a rodinu, která se rovná té přirozené. Odporuje to mé víře, mému rozumu, mému poznání,“ tvrdí Fiala. 

„Tak to prosím respektujte. ‚Tradiční‘ rodinu musí společnost v zájmu svého přežití chránit. Už bychom s tím měli začít, než bude pozdě. Na rodinu mi nesahejte,“ dodává předseda ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]