Horáček píše ukrajinskému velvyslanci: Stydím se za slova naší hlavy státu

ČTK

Michal Horáček | FOTO: ČTK

Na ostudné vystoupení Miloše Zemana na půdě Rady Evropy, kde český prezident ukázal, že je neúnavným zastáncem Putinova Ruska, reagoval i jeho konkurent v očekávané volbě hlavy státu, Michal Horáček. Známý textař se rozhodl napsat otevřený dopis velvyslanci Ukrajiny v České republice a ubezpečit ho, že když Zeman uznává anexi Krymu, nemluví za všechny obyvatele naší země.

Michal Horáček je důrazným kritikem současného prezidenta a jeho provýchodní směřování textaře velmi trápí. Když se ve Štrasburku Zeman rozhodl opět hovořit v rozporu se zahraniční politikou České republiky, Horáček zareagoval.

Ukrajinskému velvyslanci poslal několik osobních slov. „Zažil jsem chvíli, kdy do mé země vtrhly tanky okupantů. Byl to pro mě nejsmutnější den mého života. Proto se tak stydím za výroky hlavy našeho státu, které ponížení okupovaných relativizují,“ napsal Horáček.

Zároveň ubezpečil, že pokud by se stal dalším prezidentem České republiky, choval by se zcela odlišně, než současná hlava státu. „Dovoluji si Vás ujistit, že budu-li z rozhodnutí občanů ČR zvolen prezidentem, budu na územní celistvosti a nedotknutelnosti mezinárodně uznaných hranic Vaší země bezvýhradně trvat,“ uvádí v otevřeném dopise kandidát na Pražský hrad.

Otevřený_dopis_Ukrajina

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner