Horáček připustil zájem o Hrad. Možnou kampaň si prý zaplatí sám, ne jako Zeman

ČTK

Michal Horáček | FOTO: ČTK

Michal Horáček čím dál častěji přiznává, že jeho možná kandidatura na prezidenta získává reálné obrysy. Jako hlavní signál bere ohlasy tisíců lidí a svou roli hrají i výsledky různých anket a průzkumů, ve kterých je zatím jasně nejvýraznějším soupeřem Miloši Zemanovi. I když populární textař stále nechce svou kandidaturu ohlásit oficiálně, má už jasno, jak by měla jeho kampaň vypadat a hlavně, o jejím financování. Horáček nechce používat peníze daňových poplatníků, jako to dělá současná hlava státu, ale celou propagaci si zaplatí ze svého.

Horáčkovi je často vyčítána jeho podnikatelská minulost v sázkové kanceláři Fortuna a s tím spojené bohatství. Zřejmě i proto řekl pro Blesk, že případná kampaň bude hrazena z jeho peněz. Miloš Zeman to podle textaře dělá trochu jinak. „Jede do Nejdku, do Veselí nad Moravou – na různá místa, pod hlavičkou, že se setkává s občany. Je to legitimní, prezident by se měl setkávat s občany. Mám ale takový dojem, že je to součást volební kampaně,“ myslí si Horáček. Ve spojení s možnostmi, které Zeman při předvolebním klání bude mít, je prý zřejmé, že bude mít před ostatními adepty velký náskok. Přestože textař uvažoval, že o podporu poprosí i občany, nakonec od této myšlenky upustil. „Koketoval jsem chvilku s tím, že poprosím lidi, jestli když to teda chtějí podpořit a tolik mi o tom píšou, ať pošlou třeba pětistovku na transparentní účet. Ale zrušil jsem to,“ přiznal v rozhovoru.

Uvažování o možné kampani ale Horáček de facto potvrdil. „Je pravda, že s rostoucím zájmem lidí roste i pravděpodobnost, že jednou předstoupím a jednoznačně, nezvratně řeknu dejme tomu: Ano, zkusím to,“ přiznal. Důvodem nemá být boj proti současnému prezidentovi, ale Horáčkova nespokojenost s vykonáváním nejdůležitější funkce ve státě. Za pohrdavé výroky Zemana na svou osobu se jeho možný nástupce na prezidenta nezlobí. Přestože hlava státu pronesla, že vůbec neví, kdo Horáček je, jemu to nevadí. „Každý má právo sledovat toho, koho chce, a vyjadřovat se o tom, jak chce,“ komentoval Zemanova slova jeho potenciální konkurent v prezidentských volbách.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner